| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU,am o relatie de ceva timp si simt ca e baiatul potrivit pentru mine. Am avut si certuri si despartiri dar tot impreuna am ramas! Si vreau sa fac dragoste cu el,simt ca pot si am incredere in el,stiu sigur ca ma iubeste.El mi-a zis ca asteapta cat e nevoie si ca nu ma constrange cu chestia asta,cand simt eu atunci facem pasul asta. Ma simt pregatita, am 19 ani si simt nevoia de el mai aproape de mine. Doar ca mama mea are alta conceptie ca viata sexuala trebuie sa mi-o incep dupa ce ma casatoresc. In ziua de azi sunt alte conceptii, generatiile sunt altfel.Si prietenele mele imi spun ca nu e baiatul potrivit sa mai stau dar eu nu simt asa, stiu cum e el cand suntem doar noi 2 simt ca ma iubeste si niciodata nu am iubit cum il iubesc pe el.Ce sa fac? Am nevoie de un sfat.Dau funda

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Singurul sfat pe care ti-l pot da este ca trebuie sa hotarasti singura.
Daca simti ca el e omul potrivit si te completeaza pe toate planurile,daca raspunde complet nevoii tale de afectiune si vrei ca amintirea lui s-o porti o viata in suflet,atunci fa-o.
Daca ai vreun regret,vreo teama sau vreo retinere,mai asteapta.
Important este sa te simti tu linistita, implinita si cu sufletul impacat, e viata ta aici, nu poate hotari nici mama, nici prietenele si nici noi.
Numai tu.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Atat timp cat esti majora, cred ca iti poti coordona relatia sexuala si viata personala, este adevarat ca unele mame din prea multa protectie, ar vrea ca fetita ei sa cunoasca aceasta partea a placerii dupa casatorie, astazi lumea este mult mai deschisa la minte si unele fete isi incep viata sexuala inainte de a avea buletin.
Daca il iubesti si te iubeste, fa ce iti dicteaza inima.
O seara bunahappy

| sofisis a răspuns:

Deja esti adult. De ce lasi alte persoane sa ia decizii pentru tine?
Daca tu simti ca esti pregatita si vrei, nu vad de ce conteaza parerea mamei tale sau a prietenelor.

| corina000 a răspuns:

Bravo tie ca te-ai pastrat pana la ani astia, daca crezi ca tipul merita, de ce nu?

| PynkLove a răspuns:

Dumnezeule, fa ce simti tu, las-o pe maicata care are conceptie diferita, lasa-le deoparte si pe prietenele tale, care mai mult ca sigur nu l-au vazut pe el in momentele in care te-a facut sa ajungi la concluzia ca merita.
Fa ce simti, daca este sa fie teapa, asta e capu sus, viata merge mai departe.

| Aleee19 a răspuns:

Cel mai bine este sa te iei dupa cum te indeamna inima.Nu te mai lua tu dupa prietenele tale, daca tu te simti pregatita, asta e tot ce conteaza.
In plus ca ai 19 ani, esti majora, nu e ca si cum ai face sex la 15 ani(daca intelegi ce vreau sa zic)..Totul depinde de vointa ta, daca tu te simti pregatita...iti urez Bafta!:*:*