| ღღIonikaaaღ a întrebat:

Sunt o fata de 13 ani si sunt in Italia dar mama mea vrea sa ramana aici si eu vreau sa vin in Romania asa vrea si taicamiu, mama mea spune ca in Romania e saracie dar parca aici nu ar fi da infine
Si aici cu materia sunt foarte in urma si e greu sa ma duc in Romania si nu cred ca as recupera tot, dar eu sunt intr-o relatie cu un baiat de 15 ani care problema e ca e Romm si suntem impreuna de 11 luni dar el e in Romania ne vedem vara si de Craciun, ne iubim foarte mult... daca ar afla mama mea ca sunt impreuna cu un tigan mar omora ea stie ca sunt cu cineva impreuna da stie ca e Roman pentru ca nu am putut sa ii spun ca e Romm. Nu stiu ce sa fac sa o conving pe mama sa plecam in Romania...(ajutati-ma) Si mai e chestia cu iubitul meu ca e Romm ce sa fac il iubesc foarte mult si nu am cum sa il las, si imi este foarte greu sa nu il vad seara de seara eu plang! Mi-e foarte dor de al ajutati-ma va rog frumos cu mama si cu iubitul meu ce sa fac ca de lasat nu il pot lasa. Eu am intrat mult in anturajul de tiganca si sunt aproape ca ei vb tiganeste nu ma port chiar la fel ca ei dar sunt ca o tiganca romanizata! Funda :*

10 răspunsuri:
| Hhwswas a răspuns:

Eu iti propun sa parasesti scoala in primul rand [tiganilor nu le trebuie scoala] a da. si se zice TIGAN nu "rrom". tigani au fost din totdeauna. Cat despre relatie ce pot spune... Felicitari. Gandesti extraordinar de binerolling on the floor))) O sa ai cu siguranta un viitor stralucit daca continui asa.

| cristimihailov a răspuns:

Vorbeste macar cu mama ta sa ii spui de ce vrei inapoi.

Daca tot te pierde, spune-i si de ce.

Spune-i asta si tatalui tau.

| Alcyon a răspuns:

Ramai in Italia. In Romania e foarte greu cu locurile de munca. Somajul e mare si posturi putine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, ai facut un lucru gresit.Ai intrat in tiganie [zici tu], dar nu-ti dai seama ce o sa patesti mai tarziu.

| ღღIonikaaaღ explică (pentru anonim_4396):

Ma inteleg perfect cu ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai de mine ce am citit.

| Leerix a răspuns:

Iubire? La 13 ani? Esti doar un copil la 13 ani, eu spun sa o asculti pe mama ta, ea este adult si a trecut prin multe greutati, stie ce este mai bine pentru tine.

Răspuns utilizator avertizat
| annaaaa a răspuns:

Decii daca iubitul tau este un tigan adevarat ( cu fuste lungi) nu o sa-ti fie bine. Din cate am observat pana si cei mai romanizati tigani au in caracter acel ceva. adica iti interzice ceva (chestii de genu') si eu sunt in aceeasi situatie cu iubitul meu parintii nu ma lasa dar noi suntem impreuna pe ascuns... Daca il iubesti sistii sigur ca te iubeste lupta pentru el! Si spune.i mamei tale ca nu mai poti sta departe de Romania. Fa-te ca si cum ai fii intr-o depresie pentru ca te simti singura in Italia! Vezi tu acolo.

| Xayfer a răspuns:

Pai sincer am ramas putin in ceata O.O
dar situatia este cat de cat rezonabila din ceea ce vad eu
parerea mea este ca ar fi mai bine sa ramai in Italia pentru ca acolo este un alt stil de viata unul mai usor de suportat si mai fix decat cel din Romania big grin
nu are nimic daca ramai un pic in urma cu materia este ok poti recupera big grin
cel mai important este sa duci o viata cat mai buna posibil, asta incearca si parinti tai sa iti ofere.
si despre relatia ta cu acel baiat nu stiu ce sa spun... nu am nimic cu Romi nu sunt rasist sau ceva dar o relatie la distanta nu merge si ar fi mai bine sa iti gasesti pe cineva in Italia
sper ca am fost de ajutor big grin
Scuze daca te-ai plictisit sau enervat citind asta big grin