| AnaAnnu a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva... Sunt indragostita de un baiat mai mare cu un an decat mine si la inceput a fost bine... Adica ne tachinam uneori mai vorbeam, fiind singurul din alta clasa care a vorbit cu mine ( eu subt noua la scoala) mi s.a parut ok si deeacea m.am indragostit... Ciudat este ca o colega de.a mea i.a zis ca il plac si el i.a raspuns ca nu simte la fel pentru mine. De atunci pur si simplu ma ignora... Nu ma mai saluta nici macar nu mai zice vreun cuvant xatre mine... Nu stiu de ce. Va rog sa imi spuneti parerea vostra. Mersi!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pentru ca a presupus ca tu i-ai vorbit despre el colegei tale sau chiar ai pus-o sa il intrebe, lucru care este foarte urat. Tu, daca i-ai facut confidente acelei fete, ai gresit cu alegerea, fiindca ea s-a dovedit a nu merita increderea si nu a pastrat secretul asupra marturisilor tale, punandu-l pe el intr-o situatie penibila. data viitoare fii mai atenta cui faci confidente, nu te expune in felul asta.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa se intampla atunci cand nu stii cand trebuie sa taci.

| gheorghe12345 a răspuns:

Incearca sa te bagi in seama cu el asta cred ca ar putea ajuta
si prietena ta ar trebui sa nu mai fie prietena ta deoarece s-a bagat in viata ta