| Geea3231 a întrebat:

Vreau sfatul vostru. Imi place de un tip. Eu stiam ca are iubita, dar acum nu sunt foarte sigura.Nu stiu ce sa fac. Oare o iubeste?! Nu au avut o relatie prea lunga dar! Noi suntem prieteni de mult timp.Lui [ca si mine]i-a placut in trecut de mine,dar acum nu stiu daca ma v-a mai placea. Vorbeste foarte dragut cu mine, dar uneori raspunde foarte greu...probabi din cauza temelor dar totusi.Nu stiu ce sa fac! Am impresia ca niciodata nu o sa fim impreuna! sad

Răspuns Câştigător
| Fodes20 a răspuns:

Daca aveti o prietenie frumoasa, e pacat sa o stricati. Daca era sa fie ceva mai mult intre voi, ar fi facut el primul pas. Probabil ca el nu e pregatit de o relatie cu tine nevrand sa strice prietenia. Eu zic sa mai astepti sa faca el pasul, intre timp poate gasesti un tip care sa iti completeze golul. Oricum o sa va plictisiti la un moment dat unul de altul cand o sa fiti impreuna, Va cunoasteti de atata timp si cam stii de ce e capabil. Oricum in relatie ai mai multe asteptari de la el iar baietii se conformeaza mai greu in relatie. Eu zic sa ii fii amica in continuare ca daca chiar va e destinat sa fiti impreuna, o sa vina momentul ala. Stii vorba aia "fostii nu pot sa fie niciodata amici "

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Mai intai afla sigur daca are sau nu prietena. Daca are, nu-i frumos sa te bagi peste ei.

| neutrino a răspuns:

Spune-i intr-o buna zi ca ai dori sa vezi un film in oras si ca nu vrei sa mergi singura, si in felul acesta vei afla multe raspunsuri la intrebarile tale.

| Alcyon a răspuns:

Intreaba-l direct ce si cum.