| anonim_4396 a întrebat:

Buna, dragi prieteni! Sunt intr-o situatie delicata, anul trecut am avut o relatie si m-am inteles foarte bine pe toate planurile cu fosta iubita, a fost o iubire sincera, imi zicea sa si ea ma iubeste si tine foarte mul la mine. Relatia a durat in jur de 3 luni si ceva. La inceput cand ne-am vazut a fost chimie din prima secunda, de zici ca ne stiam de ani de zile. Gandeam la fel, vedeam aceleasi lucruri la fel. Dupa o perioada mi-a facut cunostinta si cu parintii ei, ma intelegeam foarte bine cu ei, in fiecare weekend eram impreuna toti 4 la o cafea, la o cina, gateam impreuna. Diferenta la ani dintre mine si ea sunt de 6 ani. Pe la finalul anului trecut am simtit ca ea era mai rece, muncea foarte mult, noaptea nu putea sa doarma...Eu nu am gresit cu nimic fata de ea, chiar tin foarte mult la ea si o iubesc foarte mult, chiar si acum dupa 2 luni de la despartire si inca simt ca putem sa fim iar impreuna. Cauza despartirii a fost ca ea se simnte obosita, anxioasa, bolnava, ca multi trag de ea si vrea sa fie singura o perioada ( a zis ca dureaza luni sau chiar ani) si nu a avut o relatie mai lunga de 5 luni pana sa ma cunoasca pe mine. Din ce mi-a zis, confortul ei este sa fie singura, s-a invatat singura, ca eu nu stiu cum este sa fii singura pentru ca eu am trait cu fratii si ea este singura la parinti. Am inteles-o si am hotarat sa nu o sufoc ( nimeni nu stie cat sa insisti, depinde de la persoana la persoana, eu de ex. daca i-am spun doar ca-mi este dor de ea asta insemna ca o sufoc?). Nu sunt un disperat, nu sunt de genul asta ca mai mult stiu ca o voi indeparta. Mi-a dat block pe toate retele de socializare si pe numarul de tel. asta pentru ca din intamplare am cu unul dintre parintii ei si i-am zis ca o iubesc pe fiica lor, tin foarte mult la ea, am intentii serioasa dar ea a hotarat sa nu mai fim impreuna. Ea este inchisa in ea si din ce stiu dupa spusele ei, deja a avut o problema de sanatate,, ulcer" din cauza stresului si nu vreau sa se ajunga intr-o situatie mai nasoala stand inchisa in ea, vreau sa-i fiu alaturi la bine si la rau, nu vreau sa stea inchisa in colivie pentru ca se va imbolnavi. In aceste 2 luni nu am avut cum sa mai interactionez cu ea, nu urari de sarbatori pentru ca mi-a trimis mesaj sa nu o mai caut ca iese urat pentru factul ca am vb cu tatal ei ultima data. Acum cateva zile i-am trimis de ziua ei un buchet de flori si un biletel ( la multi ani, iti doresc tot binele din lume si imi este dor de tine), s-a bucurat din ce mi-a zis persoana care a livrat buchetul, insa nu m-a deblocat, nici macar un multumesc nu am primit. Stiu ca in perioada cand eram impreuna m-a intrebat ce imi doresc de ziua mea iar raspunsul meu a fost sincer si cu emotii,, sa ne iubim frumos", asta am simtit si mi-a venit din inima, nu chestii materiale sau eu stiu ce. Am rabdare, astept sa ia o decizie chiar daca va dura ceva timp. O iubesc enorm de mult. Voi ce ati face in locul meu?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti mai fa ganduri de impacare, ca ceva nu-i place fetei la tine si fuge de tine.
Sfatul meu este sa-i dai pace, ca ea nu te mai vrea, iar dragoste cu forta nu-i poti pretinde.

| Celcestietot a răspuns:

Eu te inteleg, dar te injosesti prea mult in fata unei asemenea persoane. E timpul tau pierdut din viata cand ai putea gasi pe altcineva mai bun dupa care sa nu stai sa tragi atat. Cum poti sa mai stai dupa o asemenea fiinta cand te-a blocat, tu nu vezi ca nu te iubeste? Cine te iubeste, te cauta, nu iti da block si isi bate joc de sentimentele tale. Deja si-a deprins un comportament ciudat pentru societate, nu vezi ca este antisociala, ca este un caracter pe care nu il mai poti schimba? Chiar si asa, nu ar trebui sa stai dupa cineva sa-l schimbi.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Mergi mai departe.acum stii cam ce iti doresti.

Vei gasi cu siguranta ceva mai bun.

Pt ca ea este inchis, nu trebuie sa te inchida si pe tine.

A fost frumos. Acum s-a terminat.

| wildthing a răspuns:

Ce as face eu in locul tau? Mi-as vedea de drumul meu. Tu nu intelegi ca nu te iubeste si stie ca nici nu te va putea iubi vreodata? Fratioare, te-a blocat peste tot! Ce mai vrei? Nu bag mana in foc, dar eu cred ca si-a gasit pe altul. Asta e de fapt motivul rupturii dintre voi. Daca tu zici ca te-ai purtat exemplar cu ea, initial parea sa te placa iar apoi s-a sucit brusc, ce poate sa insemne?! A intervenit alt barbat...sau ma rog, poate alta femeie, ca acum suntem "progresisti" si trebuie sa ne gandim la toate posibilitatile.winking

| LordCristobal a răspuns:

Trebuie sa treci peste si sa iti gasesti alta fata.
Pai daca o fata iti da block inseamna ca nu vrea sa mai aiba de-a face cu tine.
Din momentul in care ti-a dat block tu nu trebuia sa mai insisti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea sincera nu este greu de gasit...toti o facem de atatea si atatea ori laughing
Cum poti sa vorbesti, omule, de iubire sincera? In 3 luni? Tu in 3 luni construiesti iubire sincera? rolling on the floor Esti rapid, tata, bravo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai 16 ani cumva? Sau esti doar ipocrit? Ceva de calitate se construieste in timp. Cunostintele acumulate repede nu sunt de calitate, masa musculara acumulata repede la fel, banii facuti rapid la fel etc... Poate intr o zi vei intelege, cand vei mai creste.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Eu mi-as cauta o femeie sanatoasa la cap. Asta de care vorbesti tu este departe de a fi una.

| Daz01 a răspuns:

Este posibil ca doar tu să vezi lucrurile în felul acesta. Iubirea sinceră pe care o simți tu este posibil să fie doar un sentiment de atracție față de ea, acei fluturi în stomac.
Din cele relatate de tine, fata nu-și dorește o relați, cel puțin nu o relație cu tine, din moment ce te-a blocat pe toate modalitățile de socializare. Faptul că ai scris părintelui ei că o iubești trădează o disperare din partea ta. Respectă-i dorința și acceptă situația ca atare.
Este foarte clar că nu vrea să mai formeze un cuplu cu tine. Succes.

| Saiko93 a răspuns:

Mda, nu e de mirare. Pai, daca insisti, desi ea ti-a spus ceva. Plus ca realist vb acum, daca postezi aceeasi intrebare de 2 ori la intervale diferite cu o poveste putin retusata crezi ca vei gasi o "formula magica" de la cineva sau ce? De exista asa ceva acum toti aveam parteneri sau partenere si nu ar mai fii exista problema pe topicuri de genul. Nu ca am ceva cu tine sau de alta natura doar ca nu vei gasi solutia problemei tale la ce ai scris deasupra aici. Tot ce poti face e sa treci peste si stapan pe tine cauta alta. De asemenea, incerca sa nu mai repeti aceleasi greseli si nu mai pune botu la tot ce zic gurile rele ( ex. a zis fosta sunt asa si pe dincolea, tata a zis sunt "astfel", etc. )

Trebuie sa fii fericit cu tine insuti( singur) intai ( ex. aptitudini, etc. ) de ce esti tu ca om. Apoi iti vei sporifica sansele cu fetele happy take care!