| anonim_4396 a întrebat:

Heii:* am o nedumerire...imi place f mult de un baiat ca de 11 luni aproape un an. dar sincer habar nu am daca si el ma place. uneori ma imbratiseaza, ma pupa(NU PE GURA), imi spune draga se asaza langa mine daca e sa se aseza si din astea si pe mine sincer ma nedumeresc chestiile astea! de ex. odada eramm cu fratelee meu mai mare si el nu stia ca suntem frati iar cand a aflat de la mine(m-a intrebat) ca nu suntem frati a inceput sa zambeasca muult! as dori sa ii spunn ce simt dar imi este foarte rusine deci va rog sa nu imi dati sfatul acela... vreau sa va rog sa imi dati ceva sfatrui cum sa fiu mai apropiata de el sau cum sa aflu daca ma place sau nu sau asa.VA ROG! MULTUMESC:*

Răspuns Câştigător
| Aham a răspuns:

Nici un sfat nu iti va fi de folos. uita-te in ochii lui cand vorbeste cu tine, si ce crezi tu aia e...nu ce zic eu sa-u altul...ce crezi tu, ai incredere in tine si in decizia ta!

| alexnadra35262 a răspuns (pentru Aham):

Si cum stiu daca ma place cand se uita in ochii mei?laughing

| Aham a răspuns (pentru alexnadra35262):

E simplu... uni ochi zic adevarul pe care il astepti!

| alexnadra35262 a răspuns (pentru Aham):

Da asta e...ca chiar daca ma uit oin ochii lui cum imi dau seama daca ma place sau nu?

7 răspunsuri:
| xCarolina a răspuns:

Daca nu esti sigura de sentimentele lui, mai bine nu ii adresezi intrebarea.Totusi, daca esti decisa sa afli adevarul si ai curajul necesar, cheama-l in oras.Nu trebuie sa fie ceva foarte intim, dar ar fi bine sa fiti doar voi doi.Incearca sa abordezi subiectul cu delicatete, vezi cat de bine rezista la anumite aluzii.Incepeti sa vorbiti si vezi cat de mult isi da interesul si in ce masura te priveste.

| Fragolita a răspuns:

... Buna, pai sa fi mai apropiata.thinking hmm poti incerca sa faci diverse activitati cu acesta, sa vorbiti mai mult, iar daca esti prea timida sa-l intrebi ce simte pentru tine poti pune pe o prietena sa-l intrebe. Sper ca te-am ajutat.:*

| alexnadra35262 a răspuns (pentru Fragolita):

Pai am pus odata o prietena sa il intrebe pe un prieten de al lui pentru ca el era plecat sa il intrebe cate ceva...si aunci cand a venit inapoi baiatul i-a spus tottttt la celalalalt baiat (ala care imi place mie) laughing)...sapai mi cam aa sa o fac iarlaughing

| stelistul98 a răspuns:

Ma te place, ca si mie imi place de o fata si reactionez exact la fel, si chestia cu apropiatul da-te pe langa el si intra in vorba cu el (fundita smug)