| Elenutzaelenaa a întrebat:

Heii!♥ Bună TPU. deci in prima zi de scoala am intalnit un tip pe autobuz l.am mai vazut prin oras insa nu am vorbit niciodata.In prima zi de liceu am stat cu niste prieteni si a venit si el, se intelegea bine cu un prieten din grupul nostru.Iar eu ca de obicei faceam glume. a inceput si el sa rada la glumele mele si sa ma incurajeze... dupa un timp prietenul nostru comun a plecat si am ramas eu, ei si inca doi prieteni el s.a asezat pe banca.Acum sa va zic despre el :este un tip mai simplu ii place sa cante la chitara este linistit problema e ca nu.i place sa stea pe net nu are facebook sau alt site de socializare si nu stiu cum sa vorbesc cu el.Pe prietenul meu nu pot sa.l intreb pentru ca nu vreau sa afle ca il plac deci ce sa fac?! puppy dog eyes scuzati greselile gramaticale m.am grabit.:* Fundita!♥

Răspuns Câştigător
| Evelyn89 a răspuns:

Nu este neaparat obligatoriu sa faca el primul pas, si baietii sunt tot oameni si lor le e frica de respringere, asa ca nu te baza pe asta. Ce poti face tu, este sa mai iesi in grupul asta de prieteni in care e si el pe masura ce iesiti o sa va tot apropiati, o sa vorbiti, o sa spuneti glume etc. fa u pasul asta, "baga-te in seama" cum ar venii. si daca el va fi dornic de coneversatie cu tine si veti fi aceeasi lungime de unda atunci s-a strigat Bingo! nici nu o sa-ti dai seama cand au plecat toti ceilalti si veti ramane doar voi doi big grin n-ai cum sa dai gresh in felul asta, trebuie doar sa ai curaj si putina rabdare, ca va veni si momentul perfect. mult succes!

2 răspunsuri:
| LineGuide a răspuns:

Deci, iti place de un baiat cu care nu poti intra in vorba pe internet. Intreaba-ti parintii daca ei vorbeau prin mesaje! Nu, nu vorbeau nici pe net, nici pe telefon, ci se vedeau fata in fata, si vorbeau, si acum esti tu aici, deci relatia s-a putut crea si fara internet.
Ideea e ca ar fi bine sa-l abordezi cu ajutorul unui prieten. Daca, sa zicem, ca vei fi cu el, atunci toti o sa stie, deci mai bine foloseste-te de prietenul tau ca sa ajungi la acel baiat.
Mult noroc!

| Theuta a răspuns:

Daca un tip e interesat de tine el face primul pas. tine minte asta si nu iti mai stoarce creierii, eventual tot ce poti face e sa ii dai semnale. zambesti la el te joci cu o suvita de par.