| ByaTweety a întrebat:

Heii..de curand am cunoscut un tip si ne intelegem foarte bine,a spus ca m-a placut din prima seara,dar atunci avea iubita,iar pentru mine s-a despartit de ea. problema este ca este foarte timid si mi-a spus ieri ceva genul:" Nu vreau sa crezi ca nu te plac,fiindca te plac mult, dar nu cred ca sunt pregatit pentru o noua relatie..eu sunt foarte timid.pun suflet repede si mi-e frica sa nu sufar." Eu inteleg ca are nevoie de timp.dar tin mult la el si stiu cum e sa pui mult suflet apoi sa fi dezamagit, dar lui ii este teama..Cum sa fac sa nu mai fie asa timid si sa aiba incredere in mine ca nu o sa il fac sa sufere? stiu ca a trecut printr-o relatie in care tipa l-a inselat si-a batut joc de el,dar vreau sa realizeze ca,cu mine va fi altfel, si nu stiu cum sa ii spun.

Răspuns Câştigător
| Adryan17 a răspuns:

Un timp doar converseaza cu el, vorbeste despre lucruri delicate cu el. Prin astea el o sa aiba incredere in tine. Sprijina-l cat poti de multi si incearca sa-i dovedesti ca tii mult la el. El se va simti atasat mult de tine, iar daca ii cunosti un prieten bun de-al lui, vorbeste si cu acesta. Spune-i ca tu il placi cu adevarat si ca vrei sa-l ajuti sa treaca mai usor de tot ce s-a intamplat. Prietenii lui pot avea o influenta mare asupra lui. Incetul cu incetul el se va simti atras de tine si va avea incredere in tine. Sper sa vada in tine o speranta la fericire. Iti doresc multa fericire si bafta.

4 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Te cam contrazici singura! In prima faza spui ca s-a despartit de ea pentru tine,apoi ca il insela,si-a batut joc de el. Nu ti-e clar ca asta e motivul pentru care s-a despartit de ea,nicidecum tu?
O iubeste!
Ti-a si spus asta,doar ca mai indorect,prin intermediul ''nu sunt inca pregatit de o noua relatie''.
S-a despartit de ea pentru ca l-a inselat,ca nu le mai mergea,nu pentru tine,iar daca ar fi ocazii sa fie iar cu ea,nu le-ar ezita.
Da-i timp sa treaca peste!
Ramai alaturi de el ca amica!
Sfatuieste-l!
Intereseaza-te de starile lui,daca ii e bine sau nu.
Incearca sa-l vezi ca pe un prieten. Iesiti impreuna, distrati-va!
Si dupa ce va reusi sa uite de fosta, vei avea un loc deschis catre inima lui.
Si, nu-i marturisi ca-l placi, o sa-l indepartezi.
Pupici!

| sensualus a răspuns:

Pai mai da-i si u ceva bunut sa guste

| Trolozaur a răspuns:

E homosexual.

| Mihaela0011 a răspuns:

Odata ce-ai pasit in relatia asta, trebuie sa-l accepti asa timid cum e si sa fii intelegatoare cu el. Pina la urma, santeti straini unul pentru altul, desi exista o oarecare simpatie.Trebuie sa mai treaca timp, pina va obisnuiti unul cu altul.Increderea nu vine deodata.Ai rabdare! Principalul e sa fii tu si sa nu presezi.Lasa lucurile sa mearga in voia lor.Numai bine!