| zSchizophrenic a întrebat:

Heii!^^.Pentru inceput, am sa spun ca unui baiat ii place de mine. Vrea o relatie de lunga durata.Si eu il plac, dar parca ma retine ceva in a fi cu el.Acum 3 luni,m-am despartit de un baiat si stiti,eu nu prea sunt genul de persoana care sa-i schimbe ca pe soseste.Mi-e teama! Mi-e teama de cum va fi relatia mea daca o sa fiu cu el, mi-e teama de lume, tinand cont ca ne cunosc toti.Eu cu el ne stim de mici, e mai mare cu 3 ani ca mine.Acum,cel mai teama mi-e sa nu fie unul dintre baietii aia care sa-si bata joc.Si chiar daca-l cunosc de foarte mult timp,abia acum cateva zile am inceput sa vorbim cu-adevarat,serios! Deci,nu prea pot sa zic ca-l cunosc in totalitate, dar i-am spus ca incerc, incerc sa-l cunosc.Stie si el ce fel de fata sunt, ca nu sunt ca celelalte si chiar el mi-a spus-o.Imi spune ca vrea sa fiu a lui,ca o sa ne fie bine,ca o sa ne intelegem perfect,sa-i dau macar o sansa, ca sunt speciala(cum nimeni n-a fost asa pentru el), dar eu nu prea stiu ce sa cred din vorbele lui.Nu-mi ofera atata incredere.Eu am mai avut o relatie de 2 ani de zile, apoi inca una de 3 luni(dar asta mai bine n-o aveam).El mi-a spus ca nu renunta cu niciun pret la mine, ca ma place foarte mult si vrea sa fie ceva intre noi cu-adevarat frumos.Eu ce sa fac? Cum sa procedez?sadMi-e asa si de ce o sa zica prietenii mei,care il cunosc, fostul` meu prieten, la fel! Nu vreau sa fiu aratata cu degetul sad.Sa ii dau o sansa? Sau?sad. Fundita!puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| UnFoRgIvEn a răspuns:

Sa nu iti mai pese de parerile altora. Sfat din experienta proprie. Tot ce faci e sa strici o relatie potential frumoasa si de durata daca te iei dupa altii. Acum. Daca tu simti ca il placi in asa mod incat sa ai o relatie cu el, eu zic sa ii dai o sansa. Daca nu. Spune-i ceva care sa nu il doara daca e un baiat mai sensibil. Din cate ai spus tu ca ti-a zis. Nu cred ca isi va bate joc. Cel putin eu sunt la fel. Si nu sunt genul care isi bate joc de vreo fata. Indiferent ca o plac sau nu.

| zSchizophrenic explică (pentru UnFoRgIvEn):

Da,dar in ziua de azi cam asa sunt baietii.Si nu vreau sa pun suflet, apoi sa sufar de una singura.Nici eu nu sunt sigura pe mine in legatura cu ce vreau sa fac.

5 răspunsuri:
| pinkflower a răspuns:

Pai chiar tu ai zis-o ca va cunoasteti de cand erati mici. Pai atunci inseamnca ca il cunosti destul de bine. Pai in legatura cu ce a zis el, ca tu esti diferita de celelalte, poate fi doar o vrajeala, o forma de a spune doar ca sa te cucereasca. Sa stii ca toti siu sa minta frumos. Dar insa poate spune din toata inima, poate chiar tine la tine, si te doreste. Depinde cum te priveste, cum se manifesta atunci cand iti vorbeste. De asta tu trebuie sa iti dai seama.Bafta!happy

| Ana_4223 a răspuns:

1.3luni de zile este o perioada destul de lunga
2. daca te retine ceva sa fii cu el nu fi, asculta.ti instinctele, ele stiu mai bine ca tine
3.nu asculta lumea rea deoarece ea intotdeauna va fi langa tine si vei auzi fel si fel de pareri altele spuse cu rautate altele spuse din invidie dar niciodata spuse din inima.tu ii numesti prieteni, dar spui ca te vor arata cu degetul dar daca chiar iti sunt prieteni nu te vor arata cu degetul ci din contra te vor sustine si iti vor fi alaturi.Success!

| Morphines a răspuns:

Este si normal sa ai aceasta teama, neliniste interioara. Ii poti da o sansa, nu neaparat sa formati un cuplu, cat sa stati o perioada impreuna, nu ma refer in casa, in pat, ci mult mai apropiati, pentru a-l cunoaste mai bine. Mult success!winking

| kristinne a răspuns:

Il cunosti de cand esti mica asa ca stii cum e, la un moment dat orce baiat isi doreste o fata buna langa el. Te-a sfatui sa nu te uiti la ce zic altii, fa ceia ce-ti spune inima deoarece partenerul de viata mai intai trebuie sa fie un prieten bun. Bafta**