| IzZabela119 a întrebat:

de o saptamana si ceva vorbesc cu un baiat, de la inceput a fost atractie reciproca, mentionez ca tipul a venit in Romania in concediu pentru cateva saptamani, el 21 de ani eu 16. Am inceput sa ne vedem, din ce in ce mai des in ultima saptamana am inceput sa ne vedem zilnic si am inceput sa ne placem, m-a intrebat vineri daca vreau sa fim impreuna iar eu i-am raspuns ca da. Vineri seara am decis ca sambata sa nu iesim nici unde in centru, doar sa ne vedem noi pentru ca el duminica trebuia sa plece. Pana la urma am iesit aman2 in oras si seara dupa ce m-a adus acasa, el cu prietenii lui au mai iesit intr-un bar, acolo au baut si iubitul meu a inceput sa se dea la o zdreamta, s-au pupat atata tot. El duminica dimineata nu mi-a zis nimic, si mai de cu seara am aflat ce s-a intamplat. I-am spus, prima data nu mi-a recunoscut, dar pe urma mi-a recunoscut. I-am inchis telefonul in nas. apoi a inceput sa a sune sa imi scrie mesaje cum ca i pare rau, ca din cauza alcoolului s-a intamplat ce s-a intamplat ca cica nu era constient! El trebuia sa plece duminica dar a mai stat pana azi, azi mi-a lasat mesaj sa ne vedem inainte sa plece, am acceptat, ne-am vazut si mi-a adus un buchet de flori si mi-a spus ca i pare nespus de rau si ca nu se va mai repeta, ca el doar pe mine ma vrea si chestii de genu. Eu tinand la el normal ca l-am iertat. ce credeti, nu l-am iertat prea usor? sad eu una asa cred. dar tin destul de muult la el si mi-a fost greu sa intrerup orice legatura cu el

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Hmm destul de greu sa stii sa ei o decizie in cazu tau dar eu zic sa il ierti pentru ca oricine merita o sansa.Macar odata treci peste, pentru ca la party asa se intampla cand intreci masura si poti face asta find indragostit nebuneste de iubita ta.Nu mai esti tu ci ai mintile tulburi.Eu spun ca e gresit sa ii pui o eticheta din start dar sa ai mare grija cu el pe vitor si sa ii pui in vedere ca daca mai face asa a terminat-o cu tine. Daca tine cu adevarat la tine o sa fie baiat de casa o sa vezi si o sa se fereasca sa mai ai la bord aiurea si sa se dea la toate zdrentele.Totusi dai de inteles ca nu l-ai iertat si ca trebuie sa munceasca mai mult pentru a iti castiga din nou increderea.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Foarte bine ai procedat. Greu vei mai gasi un baiat ca el. Asadar, tine-l bine!

| Alcyon a răspuns (pentru neutrino):

laughing Nu glumi cu biata fata, ca asta te ia in serios.

| Angel16ms a răspuns:

Da l-ai iertat usor...dar ai facut-o pentru ca il iubesti! sunteti impreuna dar ar trebui sa te gandesti la cum vor fi lucrurile intre voi daca el e plecat din tara...nu o sa va puteti vedea si se pot intampla multe lucruri intre timp! Esti inca mica si ar trebui sa nu te complici asa mult cu chestii din astea. Ar fi mai bine sa va intalniti si cu alte persoane iar cand va putea sta in Romania fara sa mai plece ar trebui sa incercati.Parerea mea happy