| VictorsGirl a întrebat:

Sper sa aveti răbdare sa imi citiţi toata povestioara:
Imi place foarte tare de un băiat de la mine din clasa. Faza e ca toate fetele din scoala sunt topite dupa el, si nici lui nu pare sa ii displacă ^^'.
Mereu vine la mine si cauta tot felul de pretexte de a imi vorbi, dar incerc sa fiu cat mai rezervată, si nu doar pentru ca sunt ft timidă, dar si pentru ca nu vreau sa fiu precum fetele de la mine din scoala. Mereu cand vorbesc cu un baiat de întamplă ceva si ma cheama sa il ajut la ceva.Îmi spune "pitico" si ma respectă, nu se comportă cu mine ca si cu celelalte. 3 baieti de la mine din clasa sunt îndrăgostiţi de mine, si atunci cand vorbesc cu ei apare si nu pleaca pana cand nu "evacueaza" persoana respectivă. S a întâmplat o data de am auzit o pe fata care sta cu el in banca tipand la el si intrebandu-l de ce se uita la mine de jumătate de ore, el spunând ca nu s-a întâmplat asta. Mereu cand ma uit la el, se "întâmplă " ca si el sa se uite la mine, si oricat as părea "iritata" de faptul ca se uita insistent, nu isi muta privirea. Astazi a aflat ca mi ar plăcea de alt băiat din clasa mea(asta nu este adevărat ). atunci a venit la mine si m-a privit in ochi pentru vreo 30 de secunde cu o fata oarecum dezamăgită. S a mai întâmplat sa ma ia de mana o data, dar eu mi am tras o repede. Am primit multe priviri urate din cauza acestori întâmplări dintre noi. Insa, mereu cand e cu alte fete pe langa el nici nu ma baga in seamă, doar daca nu apare vreun baiat pe langa mine. Ca altfel. Parca sunt invizibilă. Sa fiu sincera ca nici eu nu am chef de complicaţii. Adica 3 fete s au dus si. Efectiv au bătut o fata de la alta clasa doar pentru ca ea i s-a confesat lui. Intrebarea mea:credeti ca ma place? De ce se comportă asa cand sunt alte fete prin preajma? Poate fi doar pentru ca sunt singura fata care nu ii "cade in brate"? multumesc anticipate happy

Răspuns Câştigător
| Elennuk a răspuns:

Hei! vreau sa-ti zic ca din ceea ce ai povestit tu mi s-a intamplat si mie.Si da, acel bait este indragostit de tine daca se uita ainsistent la tine, daca tot cauta pretexte sa vorbeasca cu tine.Atunci cand a aflat ca tu ai putea fi cu alt baiat s-a simtit dezamagit, si te-a privit asa. Deci cred ca te place, si in preajma altor fete poate nu te baga in seama ca sa te faca geloasa, si vine doar cand este un baiat cu tine. Am avut si eu o experienta asemanatoare si pana la urma acelui baiat chiar ii placea intr-adevar de mine. Multumesc! happy

2 răspunsuri:
| LexiEla a răspuns:

Da, ii place de tine. Nu ii spune, dar nu mai fi asa rezervata. Nu-l evita dar nici nu-i face pe plac.

| cezar16 a răspuns:

Daca tie iti place de el si lui ii place de tine isti inima in dinti si dai de inteles asta