| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU am o problema si eu putin mai dificilasad acu 3 saptamani am dus-o pe prietena mea la mine acasa si am facut dragoste
seara am facut-o de 2 ori si dimineata o data, era cu o frica ca am lasat in ea (inainte era pe stop dar cand am facut-o nu mai era) Si dupa 2-3 zile iar i-a venit dar totusi i.am luat pastila de a 2 zi si 1 test la facut si a iesit 1 linie! Iar aseara am vrut sa face iar dar a durut-o exagerat de tare si am bagat-o numa un pic dar nu am vrut sa mai facem....cand a mers la dus avea sange pe chiloti....am zis ca sa faca 1 test si tot 1 linie a iesit, deci pe stop nu avea cum sa fie ca ia stia ca numa de revelion trebuie sa ii vina
De ce i-a curs sangee?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Nu prea avem de unde sa stim...sincer. Oricum, sangerarea niciodata nu e ceva de neluat in calcul sau de tratat superficial.
Cel mai indicat e sa mearga la ginecolog si cu ocazia asta se poate informa si de contraceptie.

| Raul1064 a răspuns (pentru sofisis):

Deci nu cred ca ar fi sa fi ramas insarcinata nu?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De proști ce sunteți, de aia! A luat pastila aia fix de pomană, va avea diverse reacții adverse (inclusiv hemoragii) pentru lung timp de acum încolo (poate 6 luni sau mai mult).
Testele de asemenea le face degeaba la mai puțin de 21 de zile de la ultimul contact sexual.

| Freya1 a răspuns:

Nu mai fi atata de stresat pe chestia asta si foloseste si tu protectie pentru a dormi linistit noaptea ca daca tot stai cu frica da tot nu te protejezi o sa se intample pana la urma.
Daca i-a venit ciclu si nu au iesit doua liniute cu toate ca ati facut cam repede testul nu cred ca este insarcinata...Iar pastila de a doua zi ar trebui sa nu o mai foloseasca cel putin un an ca este o bomba hormonala

| sofisis a răspuns:

Deci...daca pastila aia a luat-o dupa 2-3 zile, a luat-o fix degeaba. Testul ala facut la 2-3 zile a fost facut fix degeaba.
Sangerarea poate fi cea de nidatie (cand se formeaza sarcina) sau poate fi ceva rana ...nu ai nici tu, nici noi nu avem si nici macar ea nu are de unde stii pana nu face o ECOGRAFIE si nu o consulta un GINECOLOG.
Va sugerez sa nu ignorati chestia asta.

| Raul1064 a răspuns (pentru sofisis):

Pastila a luat-o a 2 zi ca se poate lua in 48 de ore si testul tot asa a2 zi la facut!

| sofisis a răspuns (pentru Raul1064):

La 48 de ore efectul este minim. Cu cat se ia mai devreme, cu atat are eficacitate mai mare. Sunt foarte multe cazuri de sarcina cu tot cu pastila vietii...

| Raul1064 a răspuns (pentru sofisis):

Asta este...voi merge cu ia ecografie sa vad ca alta solutie nu am!
Multumesc pentru raspuns! happy