| Alecsiiia a întrebat:

Heii TPU as vrea sa ma ajutati cu o problema. am 15 ani si un prieten de o luna si o saptamana totul roz pana aici insa... sad am inceput sa nu mai tin la el. el se cearta cu prietenii lui iar eu nu mai pot sta cu ei... si cea mai mare problema este ca.sad prietenului nostru cel mai bun ii place foarte mult de mine dar mie nu sad! Ce sa fac? va rog ajutati-ma!:X

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Daca nu mai ti la el, cred ca ar trebui sa inchei relatia. Adica, odata ce nu mai ai sentimente pentru un baiat, de ce sa mai fi cu el? In fond, daca el nu vorbeste cu el, tu de ce nu ai putea sa vorbesti? Adica, el s-a certat cu ei, nu tu. Cat despre prietenul vostru, daca iti spune ceva, explica-i ca nu puteti fi mai mult decat prieteni si atat. happy

4 răspunsuri:
| KeporLove a răspuns:

Tie iti pasa mai mult de gura lumi sau de tine?
Asculta de alti si vei ajunge o scluga fara familie si sansa de a iubi sau de a descoperi acest sentiment numit "IUBIRE"
Ascultati sufletu si ai sansa de ati asigura un vitor fericit pe plan sentimental adica tu o sa fi inpacata ca ai avut sansa sa descoperi iubirea si ca ai sansa sa iti crezi o familie chiar daca nu esti bogata sai vedeta, vei fi fericita ca ai langa tine o persoana care te ajuta si la bine si la rau, te intelege si te sfatuieste ce ar fi bine sa faci in vitor.
Lasa barfele din anturajul vostru de prieteni, nu conteaza ceea ce au ei cu el. Conteaza ce are sufletul tau cu el si cei vei vrea sa faci in viata.
Gandeste pe asta nu il agreaza prieteni tai. il dai la oparte, o sa ai sansa sa mai intalnesti pe cineva? Nu deoarece nu sti ce aduce ziua de maine!

| Alecsiiia explică (pentru KeporLove):

Mersi pentru raspuns ..insa ar trebui sa aleg intre prieteni sau el si asta nu e usor... oricum mersi mult:X

| Amiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Daca chiar nu mai ti la el nu are rost sa stai langa el si sa-l minti. Spune-i ce se intampla si va intelege. Cat despre prietenul cel mai bun eu zic sa mai astepti ce se va intampla mai departe. poate o sa ajungi sa te indragostesti si tu de el.winking Bafta!