| Flori_Florina_1997 a întrebat:

Heii TPU :* Problema e ca am inceput sa simt ceva mai mult pentru prietenul meu cel mai bun... am incercat sa-i arat ca il plac prin imbratisari, apropieri, sprijinit pe umarul lui, tinut de mana, complimente, iar si el la randul lui la fel ♥ totul bine si frumos... noi nu am discutat momentan de nimic si nici nu am tupeul sa deschid subiectul. cred ca si el e la fel de timid ca si mine, asa mi-a zis cand eram bff ca el e cam timid cu fetele pe care le place. Acum cateva zile am primit o provocare de la o prietena sa-i trimit lui mesaj cu :" eu fara tine sunt ca tiganii fara metal". o provocare idioata laughing

Conversatia:

-el: asta e rasism laughing

-eu: stii ca nu sunt rasista... apropo a fost o provocare

-el: ahha

-eu: de ce iti convenea provocarea?

-el: nu stiu... poate

-eu: atunci nu o lua ca pe o provocare

-el:adica?

-eu: pai tiganii fara metal sunt cum eram eu miercuri fara ajutorul tau

-el: pentru un moment am crezut ca te referi la altceva

-eu: la ce?

-el: nu mai conteaza

-eu: ba pentru mine conteaza

-el: pai suna ceva de genul ca nu poti trai fara mine, dar pe urma mi-am dat seama ca era o gluma...

-eu: stii ca fiecare gluma are o samanta de adevar, nu?

-el: posibil

-eu: asa ziceam si eu

Credeti ca ar trebui sa mai continui sa il fac sa ma placa sau n-am sanse? Adica tin mult la el, m-a facut sa il plac prin comportamentul lui, tachinarile lui ♥ voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ai nici un motiv sa renunti la visul tau da a fi impreuna cu cel pe care ti-l doresti atat de mult alaturi. Poti fi chiar ma incisiva pana isi va da seama ca tii la el mai mult decat la un prieten chiar foarte bun.Continua.Ai numai de castigat. Continua.Doar astfel vei avea sorti de izbanda.Deci Continua.

| Flori_Florina_1997 explică (pentru corbulalbrosu):

Am incercat de atatea ori sa.i zic si de fiecare data am schimbat subiectul, la fel de mult am incercat sa.l si uit ca sa nu stric nicio prietenie, dar mereu sentimentele reveneau si stii cum se zice ( sentimentele care revin nu au disparut niciodata )

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Flori_Florina_1997):

In acest caz doar intreband in mod direct, fara inflorituri, tachinari sau ghicitori vei reusi sa afli adevaratele lui sentimente fata de tine.Nu ai nimic de pierdut deci sfatul meu este sa actionezi acum. Succes.

| Flori_Florina_1997 explică (pentru corbulalbrosu):

Ar fi aiurea daca i.as scrie asta?
"off, sunt o tampita. Adica acum mai mult ca sigur esti suparat pe mine pentru faza de ieri sad si imi pare rau. Stii doar ca insemni mult pentru mine si ca tin la tine desteptu.le :* doar ca am impresia ca tin mai mult decat ar trebui la tine... de ceva timp incoace cred ca te.am privit ca pe ceva mai mult decat un prieten si cred ca tu ti.ai dat seama, am preferat sa.ti scriu asta printr.un mesaj pentru ca fata in fata nu am tupeul laughing si plus ca ma ajuta sa-mi iau o piatra de pe inima. Scuze daca ti.am stricat ziua" ce zici? Adica fata in fata chiar nu pot, il privesc in ochii si ma balbai crying

16 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Asa buni prieteni sunteti incat niciunul nu puteti sa spuneti ceva?
Faza a fost urata. Trebuia sa-ti dai seama de la inceput ca e aiurea sa ii spui chestia aia apoi sa-i zici ca a fost provocare. Chiar si pentru un prieten e aiurea sa spui ca ai nevoie de el si apoi sa zici ca a fost o gluma.
Cere-ti scuze si spune-i ce simti. Poate te place si el.

| Flori_Florina_1997 explică (pentru Aasdfghj):

Tot ce e posibil... nua m vrut sa fiu rea ...adica era o provocare plus ca la final i.am zis ca poate sa nu o ia asa si ca fiecare gluma are o samanta de adevar. Am incercat de atatea ori sa.i spun ce simt pentru el, dar de fiecare data ma blocam si schimbam subiectul sad

| Aasdfghj a răspuns (pentru Flori_Florina_1997):

Trebuie sa iti faci curaj si sa ii spui. Poate si el te place. Trimite-i mesajul pe care l-ai scris aici.

| Flori_Florina_1997 explică (pentru Aasdfghj):

I l.am trimis...l.a vazut si n.a zis nimic sad ce fac acum? Mi.e aiurea sa il mai vad si suntem si colegi de clasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sugerez sa continui cu insinuari si mesaje subliminale pana te trezesti ca se combina cu alta si apoi sa te superi pe el ca de ce nu si-a dat seama de iubirea pe care i-o porti.

| Flori_Florina_1997 explică (pentru anonim_4396):

Eu zic ca mai bine il las in pace... I.am trimis mesajulde mai sus aseara si nu mi.a zus absolut nimic sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Flori_Florina_1997):

Si care e problema? Aveai de ales intre o speranta si o certitudine. E de preferat oricand sa-i spui ce simti si, in functie de raspunsul lui, sa vezi ce faci mai departe decat sa stai ca o fraiera si sa visezi la idealuri in timp ce lui poate nu ii place de tine la acel mod. Spunanadu-i acum ce simti te-a scutit de alte suferinte, in viitor.

Oricum, e posibil sa te placa dar sa nu stie cum sa abordeze situatia. Sau nu vrea sa aiba o relatie cu tine dar nici aceasta situatie sa nu stie sa o gestioneze. Important e sa realizezi ca daca nu isi doreste o relatie cu tine, nu e sfarsitul lumii.

| Flori_Florina_1997 explică (pentru anonim_4396):

Pai nu e sfarsitul lumii... ma place bine, nu ma place iarasi bine happy si ramanem prieteni. Sper.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Flori_Florina_1997):

Problema cu mesajul tau este ca nu stipuleaza nimic si e si putin ambigu. Tu ii spui ceva dar nu ii ceri nimic in schimb, astepti doar o reactie. Cel mai probabil acesta este motivul pentru care nu raspunde nimic. Scrie-i un mesaj clar in legatura cu asteptarile tale si spune-i ca nu are motiv sa se simta aiurea. Incearca sa creezi un mediu in care sa puteti discuta deschis depre treaba asta altfel risti sa te agati iar de sperante desarte. Bine, sau poti incerca sa sari de gatul lui data viitoare cand va intalniti, si sa nu-i mai dai drumul, dar am impresia ca exista o lege impotriva a asa ceva...

| larisapana a răspuns:

Eu zic sa ai un pic de rabdare si sa nu tragi niste concluzii gresite, dar nici sa nu iti faci prea mari sperante.
Exact cum ti-a zis, este timid si este posibil sa nu stie ce sa zica acum prin mesaj sau poate vrea sa faca vreo miscare in momentul cand o sa fiti fata in fata.
Nu ii mai spune nimic momentan. Ai rabdare sa va intoarceti din vacanta si vezi cum se comporta atunci.
Nu vreau sa iti dau sperante, dar cred ca o sa fiti impreuna. Ai rabdare! de-abia astept sa ne spui peste o saptamana exact cum te priveste acum dupa ce ai trimis acest mesaj.
Bafta si nu iti pierde speranta, ca o sa fie bine!

| Flori_Florina_1997 explică (pentru larisapana):

Multumesc mult pentru raspuns :* o sa te anunt... sper sa fie cum zici tu

| larisapana a răspuns (pentru Flori_Florina_1997):

Ce ai facut?

| Flori_Florina_1997 explică (pentru larisapana):

Heiii :* ma bucur ca te.a interesat...
Scuze, n.am mai intrat de mult pe TPU.
Pai pana la urma am fost aproape doua saptamani impreuna si ne.am despartit de comun acord, problema e ca dupa a aflat ca am mai avut o relatie dupa cea cu el si acum tot ma intreaba de acel baiat.(numele lui, cati ani are, ti.a adus trandafir?, da.mi fb.ul lui, promit ca nu ma iau de el).
Cred ca vrea sa ne impacam si eu nu stiu ce sa fac, adica imi plac momentele cand ma ia in brate, cand ma pupa pe frunte, chiar daca nu suntem impreuna, stiu ca inca mai simt ceva pentru el; dar nu sunt de acord cu comportamentul lui (e lenes, uraste tot ceea ce eu iubesc, are asa-zise prietene cu beneficii ( pipait, sarutat la ocazii) si mie nu mi se pare normal)
In ultima vreme m.a tot intrebat cand ne mai intalnim si noi, ca vrea sa ne vedem ca pe urma plecam fiecare in vacanta sad tu ce ma sfatuiesti? happy