| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! :*:* Stiu ca pare cam ciudat laughing dar exista pe aici vre un cuplu berbec - pesti.big grin Imi place foarte mult de un baiat. Eu sunt pesti iar el berbec. As vrea sa stiu cum va intelegeti unul cu altul. Astept parerile voastre. Si fara raspunsuri stupide, va rog!winking

Răspuns Câştigător
| SefaTa97 a răspuns:

Atâta timp cât oricare alt bărbat poate fi mai masculin ca un bărbat din semnul Berbec şi oricare altă femeie poate caracteriza cuvântul feminitate mai mult decât o femeie din semnul Peşti, relaţia dintre aceste două semne este pur şi simplu ideală. Compatibilitatea nu este ruptă de întrebarea:cine este şeful.Definitiv există o potrivire de parteneri din toate direcţiile pentru acest cuplu. Dacă un bărbat Berbec se îndrăgosteţete de o femeie Peşte, mama Natură doar se uită la ei cu un zâmbet şi cu un acord tăcut. Această relaţie poate fi comparată cu relaţia dintre Romeo şi Julieta. Bărbatul din semnul Berbec are nevoie lângă el de cineva care să nu-i umbrească autoritatea, care să fie un bun ascultător şi bineînţeles să fie frumoasă.Şi o femeie Peşte îndeplineşte toate aceste cerinţe.Bineînţeles, există şi excepţii. Ea este timidă, tăcută, blândă şi nu protestează chiar dacă nu este de acord. Există un singur lucru care îl face furios pe un bărbat Berbec. Faptul că această femeie iubeşte să ajute şi adesea îi ajută pe ceilalţi.Telefonul ei sună mereu.Este oricare dintre soră, vecin sau coleg sau cineva care are nevoie să fie ascultat.Peştii au în general caracteristica unui bun ascultător.Un Berbec va fi fericit, dacă toată atenţia ei va fi aţintită numai înspre el.El îşi doreşte ca ea să-i asculte numai problemele sale sau bucuria.Persoanele Berbec sunt mândre şi egoiste.Şi nici măcar nu sunt conştienţi de asta.Acest tip de comportament va conduce la nefericirea femeii Peşte şi ea se va simţi pe sine invizibilă.Ea trebuie să solicite atenţia lui asupra comportamentului ei. Lucrul bun este că dacă unui bărbat Berbec îi spui că este egoist, imediat îşi cere scuze şi sincer îi pare rău.Bineînţeles, numai până când el uită despre această calitate a sa.Aşa că, femeia Peşte ar trebui să fie mai deschisă şi nu ar trebui să-i fie frică să comunice cu un bărbat Berbec.Nu au de ce să le fie frică de nimic, până la urmă.Nu este nici o necesitate de a discuta relaţia dintre Berbec şi Peşti din punctul de vedere sexual.Aşa cum am menţionat, relaţia lor ar putea fi comparată cu relaţia dintre Romeo şi Julieta la început.Ce altceva putem spune? Sunt capabili de a se satisface unul pe celălalt în pat.Aşa cum puteţi vedea, parteneriatul poate funţiona chiar între două persoane total diferite.Ei au unul, foarte de bază şi important caracter comun: vulnerabilitatea.Şi asta este ceea ce de asemenea îi ţine împreună. Uneori există gelozie din partea lui, dar ei trebuie să-şi amintească că niciunul dintre ei nu are niciun interes să fie infidel.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi potrivirea zodiilor pe www.elystar.ro
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic nici macar sa nu mai vorbesti cu el. zii ca zodiile nu iti dau voie.

| HueyFreeman a răspuns:

O sa-mi curat frumos ochii cu detartrant si o sa ma prefac ca nu am citit asemenea imbecilitate.

| ღAndréeღ a răspuns (pentru HueyFreeman):

Daca poti sa ajuti bine daca nu stai in banca ta!winking happy

Răspuns utilizator avertizat
| Olyvya2000 a răspuns:

Ehm. Mama si tata. Dar au divortat. Nu se intelegeau straight face