| ColOreDdrEaM a întrebat:

Heiii >:d<
Am o problema...anul trecut pe 12 martie m-am cuplat cu un baiat cu un an mai mic decat mine. Imi placea mult de el de cateva saptamani. Nu m'a deranjat ca era mai mic. Am fost impreuna 4 luni, dar nu intregi. Ne certam foarte des pentru ca ma mintea mult. Cu toate astea, eu il iertam. Am stat dupa el o luna intreaga sa ma pupe. Dupa 4 luni deja nu mai suportam sa fiu mintita in fiecare zi si m-am despartit de el... dar a fost foarte urat cu injuraturi si amenintari. Si nu am mai vorbit 2 luni. Eu ma imprietenisem cu noua lui iubita cu care s-a combinat imediat dupa ce m-am despartit de el ca sa imi demonstreze ca poate sa se combine cu cineva mai repede decat mine. Si am aflat de la ea ca el se muta in Sf. Andrei, unde e prietena mea cea mai buna. In prima zi de scoala am primit un mesaj de la ea in care zicea ca fostul meu iubit a picat in clasa cu ea [si ea e cu un an mai mica]. Am fugit repede de la mine de la scoala spre a ei, sa o iau si sa il vad pe el. Nu m-am dus singura, bineinteles. Am asteptat sa iasa, si l'am vazut. Am incremenit si nici un cuvant nu am scos cand era acolo. Am inceput sa ma gandesc la el si intr'o seara l'am intrebat daca se mai gandeste la mine si el a zis: nu vreau sa fiu cu tine, vreau sa fiu cu M [iubita lui in timpul acela] si atunci am inceput sa plang. Peste cateva zile am aflat ca i'a zis prietenei mele ca am slabit mult si ca nu mai era cu M. Dar nu am mai incercat. Imi era frica sa nu ma umilesc in fata lui. Acum, pe 4 februarie facem 7 luni de cand suntem despartiti si eu inca ma gandesc la el. Inca sper la o alta sansa. Adevarul e ca atunci cand eram cu el, eram super rea si de aceea ne certam asa des. Saptamana trecuta a trecut pe la mine pe la scoala sa se intalneasca cu un prieten si am stat ceva timp impreuna si s-a uitat foarte frumos la mine. Mai pe seara am vorbit pe mess [noi niciodata nu vorbeam pe mess] si de obicei saluta cu: cf mah? si acum mi-a zis: buna. cf? Am vorbit aproape o ora, am ras, am povestit, mi-a zis ca nu mai e cu nimeni ca s-a despartit de M si a iesit. A doua zi mi-a zis prietena mea ca iar a zis ca am slabit [laughing] si credeam ca ma place iar. Am pus'o pe prietena mea sa vorbeasca cu el si sa il intrebe, iar el a zis: nu vreau sa fiu cu ea. Eu cred ca nu vrea pentru ca ii e frica ca nu m-am schimbat si ca sunt la fel de a dracu'. Dar nici eu nu vreau sa fiu cu el, cred. In timpul asta s-a schimbat foarte mult. Eu vreau sa fiu cu A din trecut, nu cu cel de acum [A = fostul']. Nu stiu ce sa mai fac.
Ma puteti ajuta, va rog? happy [fundita love struck]

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"Adevarul e ca atunci cand eram cu el, eram super rea si de aceea ne certam asa des." - De fapt era suficient să spui doar atât.
E firesc să nu mai vrea să aibă de-a face cu tine.
Tu eşti cea care a greşit provocând certuri şi oricât de mult le-ar plăcea femeilor să creadă asta, în realitate NU aveai niciun drept să te joci cu nervii lui la maximum şi după aia tot tu să te superi că te-a înjurat. Eu-ţi ardeam şi una, nu numai că te stucheam între faruri.
Nu e chestia că îi este frică. Dacă se poate "combina" la minut, e destul de evident că nu-i este frică.
Ce nu pricep eu, este rostul întrebării. Dacă nici tu nu-l mai vrei, care-i întrebarea şi de ce ai scris un roman întreg despre un capitol încheiat din viaţa ta?
Vrei să te ajut? Ok, te-ajut spunându-ţi că NU eşti pregătită psiho-emoţional de relaţii cu băieţi în general. Indiferent de litera cu care îi notezi (M, A, X, Ţ, W) tu nu eşti pregătită să ţii o relaţie.
Cel mai bun sfat? Maturizează-te!
Salut.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

E un sfat rău să te maturizezi?
Ok, scuze. Atunci rămâi o plodoaică frustrată dacă-ţi place şi ţi se pare că-ţi stă bine!
Te minţea, nu te minţea, pe baza faptului că erai rea l-ai pierdut.
Restul e can-can.

| adrianajollie a răspuns:

Sa fim sincer, daca te placea nu se ajungea la situatia astawinking
Nu vrea sa fie cu tine asa sunt baietii ai putea sa-l privesti insistent si sa te imbraci in haine provocatoare si... cand vine la tine ( sigur o s`o faca) sa-l ingnori pe cat posibil, dar sa ii arati si ca ti pasa de el happy nu prin cuvinte, ci prin gesturi.
Sau daca iti poti calca peste orgoliul si mai mult, l ai putea intreba de ce nu vrea sa fie cu tine, dar am fost si eu intr o situatie asemanatoare si mai rau am facut baiatul respectiv facea lucrurile alea ( se uita frumos la mine, vbeam, radeam, ieseam impreuna afara - eram invitata de el, gandeste`te) doar din plictiseala...
Cel mai bine ar fi sa... il uiti sa te gandesti la cat rau ti-a facut si sa-l lasi in urma. baieti mai sunt o gramada chiar daca tu numai pe el il vezi happy
Fundabatting eyelashes?

| lOllipOp a răspuns:

Buna.
Cred ca vrea sa fiti amici, eu asa credhappy. Dar gandeste-te crezi ca daca v-ati impaca acum din nou ar fi totul ca la inceput? Eu nu cred ca mai are rosthappy, au trecut totusi 7 luni de cand nu mai sunteti impreuna. un timp in care el a avut o prietena.si n-a mai vrut sa fie cu tine. Iar daca vorbeste pe mess cu tine asta nu inseamna ca vrea neaparat sa va impacati.nu te mai gandi la el, poti sa-ti faci alt prieten, sa te distrezi.

Daca vrei sa-l uiti mai bine evita tot ce are legatura cu el si aminteste-ti de cate ori ai suferit din cauza lui.big grin

pa, pawave

| 6ase6ase a răspuns:

Cumpara-ti o funie. te'ar ajuta ff mult rolling on the floor funda? laughing)

| ColOreDdrEaM explică:

@kongeriket cred ca este cel mai prost sfat pe care mi l-a dat cineva vreodata. eu am fost rea pentru ma mintea. asta voiam sa zic, dar nu ai inteles nimic. asa ca: pa.

| ColOreDdrEaM explică:

@kongeriket e cel mai prost sfat pe care mi l-a dat cineva vreodata. eu eram rea pentru ca ma mintea, dar vad ca u nu intelegi nimic. asa ca : pa.

| pissycutza8 a răspuns:

Te place oarecum, dar nu mai vrea sa fie cu tine... Si incers! Pentru ce va mai stresati atunci? Pentru o relatie care nu va merge niciodata? Nu are rost [dupa parerea mea]!