| Andreutza96 a întrebat:

Un sfat va rog.chiar nu mai stiu ce sa credcrying Inca tin la el dar nu stiu ce vreacrying

Hai sa va povestesc si voi spuneti-mi ce credetistraight face eu am ramas fara idei nu pot sa`mi dau seama ce e in capu` luisad

ne-am despartit acum 2 saptamani initial nu mi-a spus nici motivul despartirii il sunam nu`mi raspundea la mesaje nu`mi raspundea dupa 3 4 zile ne-am intalnit dar nu am vorbit (el era cu unchii lui) seara a intrat pe mess si mi-a spus ca ne-am despartit din cauza fostului meu prieten care l-a amenintat ca daca nu se desparte de mine nu stiu ce`mi face(nu era pentru prima data cand ne ameninta a venit dupa mine la scoala etc.deci nu e vrajeala ca a fost amenintat am aflat ulterior si de alti prieteni de`ai mei care il cunosc pe fostul meu prieten). Atunci am zis sa renunt pentru ca nu vreau sa aiba probleme din cauza mea.Am mai vorbit pe mess si a doua zi(faceam o luna si 3 saptamana) si mi-a zis ceva de genu "azi facem o luna si 3 saptamana" punea numai ":*" si vorbea cu mine exact cum vorbea si cand eram impreuna numai ca nu imi zicea "iubita" si ca ma iubestesad
De atunci nu a mai intrat pe messstraight face.
Saptamana trecuta miercuri, o prietena m`a convins sa-i dau msg sa-i zic ca nu vreau sa ne despartim din cauza aluia ca eu tin la el si ca impreuna putem sa trecem peste...si nu mi-a raspuns la msgsad
Sambata m`a vazut, se uita f insistent la mine(mi-a zis o prietena pentru ca eu nu am vrut nici sa ma uit la el).
Marti cand deja nu mai avea treaba cu el, incepusem sa-l uit sa nu mai ma gandesc la el, am primit un msg de la el, un mesaj banal (Auzi u ti-ai pierdut vreun cercel? pup.pa`pa)suferea saracu oh go on nu-l mai bagasem in seama de mult. Dupa am mai vorbit prin mesaje i-am zis ca am scapat de fostul dar nu am adus vorba de impacare si nici el.Noaptea am primit un beep de la el dar am vazut dimineata si nu i-am dat nimic inapoi.Si de atunci nu am mai vorbitstraight face
Intrebarea mea e urmatoarea.
Ce mai vrea de la mine?at wits' end
Vrea sa se impace cu mine si inainte vrea sa se asigure ca nu o sa-l refuz sau doar se joaca cu mine?
Am uitat sa va spun ca desi am stat doar o luna jumate cu el am trecut prin multe impreuna chiar tineam f mult la el si tin, si el imi parea ffff sincer cand imi spunea ca ma iubeste:-

Răspuns Câştigător
| liviuz a răspuns:

Buna ma numesc Liviu.Am trecut prin astea acum 24 de ani si atunci ca si acum baietii sufera in tacere. Adevarul ca au o doza de mandrie care ii face ne comunicativi si de aceia de multe ori e bine tu ca fata sa iei initiativa si sa il intrebi cu calm :"Ghita... cei cu viata ta " (parafrazand pe Cleopatra Stratan). Daca nu cautati sa comunicati cu sinceritate, nu o sa obtineti altceva decat un razboi psihologic

6 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Incearca sa mai vorbesti cu el. Scrie-i si scrisori pe hartie.

| -'anonimaA'-anti-fundita- a răspuns:

Chiar nu stiu ce a mai cred.presupun ca e indecis.nu este sigur ca te uibeste sau ca u il iubesti.invita'l la un suc ceva si clarifikti treaba. e pacat sa te desparti de el din cauza unor invifiosi.baftawave

| gossipgirl_2584 a răspuns:

Poate te iubeste...
dar vrea sa se asigure ca si u il iubesti...
nu stiu, vb cu el si rezolvi totul :*

| Andreutza96 explică:

El stie ca`l iubesc si cred ca si el ma iubestesigh
Ar trebui sa fie un foarte bun actor ca sa ma minta cum m`a mintit, parea prea sincer straight face cu toate ca a renuntat usor tind sa cred ca m`a iubitsad
Dar nu-l inteleg. daca m`a iubit de ce se poarta asa de ce renunta asa usor.
Prieteni mei care il cunosc au zis ca poate vrea sa rezolve problema cu fostul meu prieten si dupa sa vina sa ne impacam pentru ca stie ca`l iubescsad
Chiar nu mai stiu ce sa cred si ce sa fac?
Credeti ca ar trebui sa mai incerc sa mai vorbesc eu cu el sau sa-l las sa vina el la mine?
Mersi de sfaturi:*:*:*

| Andruta a răspuns:

Pai depinde daca iubirea ( daca e iubire ) voastra este sincera.
Nu merita sa renunti la viata ta pentru fostul` prieten. poate el inca mai tine la tine...incearca sa vorbesti si cu el. atunci cand iubesti cu adevarat pe cineva lupti pentru el, dar ai grija sa nu lupty degeaba si el sa nu aiba p altcineva. fa ce`ti spune inima :*

| anutzame96 a răspuns:

Decat sa ne dam noi cu presupusul de ce nu il intrebi uh. adica du-te la el si intreaba-l fata in fata ce are de gand... fara sa fii prea dura happy bafta:*