| Viitorulapropiat a întrebat:

Heiii... imi place de o fata din clasa,nu stiu de ce si cum,m-am indragostit de ea. L-am pus pe un coleg de-al meu sa o intrebe daca ma place,iar ea a spus ca de ce nu o intreb eu daca vreau sa aflu,ar putea sa fie asta un semn? Nu stiu ce sa fac,am vazut ca atunci cand ma vede se aranjeaza,vorbeste cu mine,rade la glumele mele,dar mi-e frica sa nu devina rece daca o intreb si poate spune nu si ar fi aiurea. Deci ce sa fac? E boboaca,la fel ca mine, ne cunoastem de doua saptamani aproape.

6 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Sincer, e grav.
Nu o lua in nume de rau dar o sa te ranesti fooarte rau daca faci miscari de genul, mai ales acum.

Termenul "indragostit" nu este ceva ce se decide in cateva zile.
Stiu ce spun... esti mic si cu 0 experienta. Cu totii am fost acolo.

In niciun caz sa nu o intrebi acum sau macar pana in octombrie caci momentan mediul este unul ciudat si trebuie sa va obisnuiti.
Incearca sa lasi o impresie buna... sa inveti bine dar sa nu pari tocilar, sa nu te lauzi cu notele mari, sa nu faci urat cand primesti note mici, sa fii deschis, saluta toti colegii (atata timp cat iti raspund la salut... daca nu iti raspund atunci data viitoare nu ii saluti si incerci iar la cateva saptamani din politete).
Fa exercitii precum abdomene/flotari... nu trebuie sa fii un atlet dar e de preferat sa nu fii tocmai gras. Pierzi multe "puncte" cu asta.

Zambeste dar nu exagera. O sa pari bufonul clasei daca razi mereu din orice prostie. Incearca sa faci asta mai ales in prezenta respectivei sau pur si simplu cand saluti lumea incearca sa pari vesel. Daca esti suparat din cine stie ce motiv si ii saluti atunci respectivii o sa creada ca nu iti face placere sa ii vezi.

Acum cu timpul... In mod normal, cand intalnesti o fata ai putea incerca ce vrei tu, s-o intrebi direct daca vrea sa iasa undeva.

Partea proasta e ca esti la scoala si daca nu merge trebuie sa o vezi in fiecare zi si o sa devina ciudat... o sa afle si celelalte colege daca ai bafta ca acea fata sa barfeasca. *multe nu fac lucruri de genul dar cine stie ce ghinion ai*

S-ar putea sa te creada chiar disperat sau ciudat... cine naiba se indragosteste in 2 saptamani. Da, poti sa fii atras de o persoana si sa incepi sa tii la ea dar trebuie s-o lasi putin in relatie ca dupa sa-i spui cat tii la ea. E ciudat sa-i spui cuiva c-o iubesti cand nici macar nu stii prea multe lucruri despre ea.

O sa pari superficial... Cand te indragostesti se considera ca iti place si aspectul si personalitatea dar tu nu ai cum sa-i stii personalitatea in 2 saptamani. *si nici acelea complete*

Ok, poate tu crezi ca se poate.
Iti spun ca nu se poate. Multi se prefac si o fac atat de bine incat o tin cu prefacatoria luni bune pana cand se dau de gol. Nu spun ca ar fi cazul la tine dar este o posibilitate iar tu te grabesti rau si iti faci sperante mult prea mari.

Acum trebuie sa te gandesti :
Este in clasa cu tine?

Daca este atunci trebuie sa ai grija cand o inviti si evita sa-i spui ce simti pana nu stii daca te place sau nu. Daca esuezi atunci o sa fie ciudat s-o vezi zilnic.

Daca nu este atunci poti s-o inviti direct undeva dar nu exagera.
Fara cinema. Daca mergeti undeva atunci mergeti sa vorbiti pentru ca asta este problema principala. Trebuie sa va cunoasteti mai bine ca sa vedeti daca exista ceva sau daca e doar atractie fizica.

Daca te respinge atunci sa nu pui la suflet. Este lumea PLINA de fete si este foarte putin probabil ca prima ta prietena sa fie si sufletul tau pereche.

Daca ti-e rusine s-o inviti undeva atunci ai putea sa o intrebi pe Facebook/wapp dar daca ai curajul sa-si spui in fata atunci invit-o personal.

Alt lucru ar fi sa ignori "curajul" caci nu ai nevoie de el.
Nu o sa patesti absolut nimic daca te respinge. Eventual doar o sa te faci de ras (in cel mai rau ) dar asta doar daca incerci lucruri foarte ciudate.

Rezumat :
Daca e colega cu tine atunci asteapta si incearca sa lasi o impresie buna, fii dragut cu ea.

Daca nu atunci o poti invita undeva unde sa vorbiti dar mai asteapta caci abia a inceput scoala si lumea se obisnuieste cu noul mediu,

| 1231242 a răspuns:

PunctepunctepunctepunctepunctepunctepunctepunctepunctepuncteFii barbat, si cauta videoclipuri pe Youtube, despre flirtul cu fetele pentru inspiratie, restul sa fie doar istorie.

| Skyo a răspuns:

Proasta alegere face acelasi greseala cum am facut eu si dupa un ramas cu cel mai bun prieten al meu impreuna. Si dupa aia nu ma mai bagat in sema deloc nu recomand sa il pui pe prietenu tau ca dupa aia iti fura dragostea.

| Skyo a răspuns:

În aşteptare Proasta alegere face acelasi greseala cum am facut eu si dupa aia a ramas cu cel mai bun prieten al meu impreuna. Si dupa aia nu ma mai bagat in sema deloc nu recomand sa il pui pe prietenu tau ca dupa aia iti fura dragostea.

| Albert_Hrenciuc_1992 a răspuns:

Eu iti sugerez sa te masturbezi

| Adi259 a răspuns:

Fa un gest pentru ea scoateo la un suc sau ceva si nu rata nici o ocazie de a fi romantic pentru a o face sa spuna ca te place daca nu merge abordeazo direct fara rusine dar finuț sa nu se simta bruscata