| MariaIza04 a întrebat:

Heiiii, astept un raspuns urgent, va rog! Am o nedumerire, am hotarat sa imi incep viata sexuala cu prietenul meu. A introdus putin penisul, in joaca, dar de 2 ori a intrat repede putin mai mult. Dupa 2 zile m-am trezit ca imi curge sange. Este posibil sa ma fi dezvirginat si sa curga sange abia a 2-a zi?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil ca acel act sexual sa fi fost intretinut chiar inainte de momentul terminarii ciclului menstrual, si sangerarea care s-a pornit sa reprezinte de fapt insasi menstruatia. Deoarece NU ai oferit/prezentat nici un fel de date cu privire la ciclul tau menstrual, intr-o astfel de situatie se pot face doar presupuneri sau formula pareri subiective mai mult sau mai putin corecte. Multa sanatate!

| MariaIza04 explică (pentru corbulalbrosu):

Ultima zi de ciclu a fost pe 30 mai, iar intamplarea in noaptea dintre 4-5, de asta nu cred ca este ciclul menstrual.

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici ...Cu siguranta te-a dezvirginat, in urma actului sexual pe care l-ati avut.

| simpluone a răspuns:

Da si nu. Indiferent de situatie trebuie sa te linistesti pentru ca nu e nimic grav in cazul in care sangerare continua exagerat de mult. E foarte posibil ca el sa fi lezat doar himenul si tu datorita altor factori precum sa finalizezi dezvirginarea! Ori se poate redeschide leziunea suferita de himen curgand putin sange. In cazul.in care sangerarea e abundenta si indelungata desi nu cred te poti duce la un doctor.