| Ioana313131 a întrebat:

Hello! Am aproape 16 ani am ramas insarcianta, sunt in prima luna si nu vreau sa fac avort, vreau sa pastrez bebelusul... prietenul meu este alaturi de mine ai mei clar o sa explodeze la cat de comunisti sunt tocmai de aceea as vrea mai incolo sa plec cu prietenul meu, as vrea sa ne casatorim... se poate fara acordul parintilor? Si nu stim daca o sa ne descurcam, oare o sa ne descurcam? Credeti ca daca o sa renunt la scoala un an o sa ma pot reapuca din nou? O sa pot pleca din tara cu iubitul meu? Credeti ca va fi bine? Sunt cam multe intrebari, va rog nu criticati...

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Nu fa avort! Avortul e pacat. Pastreaza copilul ca nu-ti distruge viata. Asta cu distrugerea unor vieti e numai la americani. In familii sub medie in care oricum nu s-ar fi orientat copiii spre studii superioare sau in cele bogate in care parintii au trasat deja drumul pentru odraslele lor.

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai sa le luam cu randul.
In primul rand nu mai folosi cuvantul comunism daca nu stii ce inseamna.

Niste parinti care explodeaza cand aud ca odrasla lor e insarcinata la 16 ani nu inseamna ca sunt comunisti, inseamna ca sunt niste oameni care reactioneaza normal la o tampenie facuta de un copil naiv.

Nu, nu te poti casatori la 16 ani fara acordul parintilor

Logic ca nu o sa va descurcati. ce ai impresia ca un copil se creste cu frunze din copaci sau intr-o cutie de carton in gara? Ca la 16 ani nu cred ca va permiteti voi o casa, examene medicale, haine pentru copii, mancare pentru voi si copii, jucarii si toate cele necesare pentru copii ca sa nu mai zic de nevoie de zici cu zi, facturi samd.

Odata ce te ai lasat de scoala mari sanse sa ramai asa, nu de alta dar probabil te vei apuca de o munca sau alta sa poti macar un colt de paine sa iti permiti.

O sa poti pleca la 18 ani, pana atunci nu te lasa nimei sa treci granita fara acordul parintilor.

Logic ca nu va fi bine... poate doar daca te ajuta parintii, dar si asa copilaria si tineretea ta s-a dus.

PS: sper sa fii un troll totusi

| Nemessys a răspuns:

1. nu
2. nu
3. fara acordul parintilor, nu
4. Cu foarte foarte putine sanse da
5. Esti proasta si naiba (scuze dar asa este) o sa regreti ceea ce ai facut.

| Lawliet14 a răspuns:

Ideea e ca in viata orice este posibil daca esti puternic psihic! Si prin munca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa muriti amandoi cu tot cu bebelus pe strazi, daca fugiti de nebuni, acum... e decizia ta.

| Nimeni10 a răspuns:

Suporti consecintele, daca prezervativele sunt scumpe, tatal bebelusului sa se apuce de munca sa va intretina!
Felictari ti-ai pierdut tineretea, fara suparare.

| GrungyCacti a răspuns:

Si eu la 16 ani imi faceam filme in cap...
Cata inconstienta. Crezi ca o sa fie usor? Ti-ai distrus viata. Nu stiu cum o sa faci fata si bine nu o sa fie decat daca ai bani.
Suporta consecintele.
Daca as fi in locul tau as face avort. Nu merita. Poti incerca iar la 20-30 de ani si poti face totul planuit si in ordine cand ai o situatie materiala si o relatie stabila.

| Nimeni10 a răspuns (pentru GrungyCacti):

De ce sa omoara un suflet nevinovat? tu gandesti inainte de a scrie ceva?

| GrungyCacti a răspuns (pentru Nimeni10):

laughing))

Răspuns utilizator avertizat
| 1234BLAZER1234 a răspuns:

Ești un copil. Asta e, dacă nu ați avut bani de prezervative, suportați consecințele. Logic că părinții vor exploda, nici mie nu mi-ar conveni să am o fică cu un copil la fcking 16 ani.

| Denso a răspuns:

NU fa avort! Desi varsta e cam mica, daca l-a dat D-zeu e bine venit. Venirea pe lume a unui copil e o minune si trebuie sa fie o bucurie, chiar daca la varsta asta va fi greu. Dar va veti descurca, asa cum s-au descurcat bunicii nostri care acum 80-100 de ani se casatorea si aveau copii de la 16 ani. Mai ales ca ai si suportul prietenului tau. Iar parintii vor intelege, de-aia sunt parinti.
Asadar din partea mea ai tot suportul, eu sustin procreerea si pentru binele acestui neam, altfel o sa ne surclaseze tiganii si ne vom trezi minoritari la noi in tara.

| Ioana313131 explică:

GrungyCacti macar eu nu sunt o criminala

| Ioana313131 explică:

GrungyCacti, macar eu nu sunt o criminala. Trist daca gandesti in halul asta happy

| GrungyCacti a răspuns (pentru Ioana313131):

Macar eu as fi constienta ca daca as fi facut copil la 16 ani nu as fi avut ce sa ii ofer. De ce sa il chinui in lumea asta?

| Ioana313131 explică:

Draga VerginicăVacăGrasă, dupa cum iti e si numele esti tu sigura ca ajungem slugi?! Poate el are o stare materiala buna si un job destul de bun sa ne intretina de unde stii tu ca o sa ajungem slugi? Nu mai comenta aiureli daca nu stii