| crucialmelody a întrebat:

Hello. Am si eu o intrebare. Mi-am inceput viata sexuala de o luna si acum o saptamana trebuia sa imi vina ciclul. Mi-a curs cate putin sange in fiecare zi, dar putin, putin. Si azi fac o saptamana intreaga, 7 zile de cand tot imi curge sangele asta putin. Sa fie vreo rana pe colul uterin? Sau e doar ciclul foarte foarte dereglat? Precizez ca am si greturi, si dureri usoare abdominale(sunt si racita.) Ajutor!

6 răspunsuri:
| iloveunicorns a răspuns:

Greţuri, nu iti vine ciclul... poti fi insărcinată, vorbeşte cu mama ta.

| iloveunicorns a răspuns:

Greţuri, nu iti vine ciclul... poti fi insărcinată, vorbeşte cu mama ta, ea va şti.

| crucialmelody explică (pentru iloveunicorns):

Mi-a venit ciclul, doar ca e o menstruatie ciudata, curge foarte putin si de 7 zile. Nu pot vorbi cu mama mea fiindca am doar 17 ani, nu pot sa-i zic fiindca nu va intelege.

| iloveunicorns a răspuns:

Va intelege, depinde şi de ea, spune-i aşa : mamă ajutămă (ii spui problema) şi ii spui in caz că te ceartă " mamă, ceartă-mă apoi, hai să rezolvăm problema " şi oricum, va intelege, p fiindcă ai 17 ani, incă un an şi eşti majoră, del a 18 ani inqol se face, e mare diferenţă? big grin

| crucialmelody explică (pentru iloveunicorns):

Nu, nu pot s-o implic pe mama. Ea a spus clar ca ia mana de pe mine atunci cand imi voi incepe viata sexuala, a spus ca nu ma va sprijini pentru ca fac asta pe propria raspundere. De ce crezi ca apelez la un astfel de site?

| iloveunicorns a răspuns:

Nu ştiu...du-te la ginecolog, contactează prieteni, ceva de genu... sau stai aşa pana vezi că iti trece.