| iulicab a întrebat:

Hello. Băiatul trebuie sa ejaculeze fix in vagin ca sa rămâi însărcinată? Mai exact unde trebuie sa ajungă spermatozoizii? Daca ești virgina poți rămâne însărcinată fara penetrare?

Răspuns Câştigător
| Anonimboy17year a răspuns:

Fara penetrare nu poti ramane insarcinata oricum ai fi, spermatozoizi trebuie sa ajunga la uter care impreuna cu substanta secretata de el dau nastere vietii, sa zic asa. O sa inveti la biologie daca e findca e prea mult de scris sa.ti explic aiceawinking

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ca sa ramîi însarcinata nu este suficient sa ejaculeze in interiorul vaginului, trebuie sa fi tu in perioadă fertilă la ovulație pentru a se forma o sarcină, ce varsta ai? Vrei copil?

| Emilian65 a răspuns:

O fata virgina va ramane gravida daca prietenul ei o penetreaza, ejaculeaza in vaginul ei si este in perioada fertila.

| Sofer a răspuns:

Nu ramai gravidă fiind virgina fără penetrare. Trebuie sex cu ejaculare în vagin ca să ramai însărcinată.

| Anonimboy17year a răspuns:

Hai ca esti frustrat., fata cel mai probabil era curioasa findca ori a incercat ori vroia sa incerce si ea cu prietenul..., crezi ca o interesa pe ea acum ce e aia fertilizare in vitro? Eu vad ca a intrebat daca se poate ramane insarcinata fara penetrare, nici decum cum se poate ramane insarcinata, e o diferenta destul de mica, dar e o diferenta, incearca sa o intelegi si sa nu mai comentezi aiurea, mai rau sa-mi aduci si injurii, atata timp cat raspunsul meu a fost la subiect...

| NotNamed a răspuns (pentru Anonimboy17year):

Tu nu stii ce scrii in tastatura? Vezi ca tu ai injurat primul viata meawinking

| NotNamed a răspuns (pentru Anonimboy17year):

Chiar tu ai spus.o, "cel mai probabil". Pentru o intrebare normala care are răspunsuri multiple este necesar sa ii punem curiosului la dispoziție toate variantele pentru a fi informat si el in viata. Nu trebuie sa raspundem doar subiectiv pentru ce credem noi ca ar face el referire. E bine de stiut pe viitor.

| Educatiasexuala a răspuns:

Este posibil, dar riscul este mai mic decât la sexul cu penetrație. Un exemplul este posibil dacă sperma ajunge în vagin prin degete, dacă ejaculează pe vulvă, sau chiar dacă nu ejaculează în vagin (de la picătura plăceri) /Dr. Grosu