| anonim_4396 a întrebat:

Cum naiba sa ramai insarcinata daca nu ai avut contact sexual si doar iti faci placerea de a te "freca" rolling on the floor) (posibil cu lichid pre ejaculator) (cica spermatozoizii pot sa ajunga in vagin.) Fara penetrare?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Spermatozoizii nu au puterea de a se teleporta. Ei nu pot decat sa inoate, prin lichidul seminal si prin mediul umed din vagin si interiorul celorlalte organe ale aparatului reproducator. Daca ejaculezi in vecinatatea vaginului, atunci poate sa ajunga in vagin, dar asta mai mult in teorie decat in practica.

10 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Nu sunt are nicio sansa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum naiba ne-am inmultit ca sobolanii de am ajuns la usor peste 7 miliarde de oameni?

re: prin stropeala laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca pentru cateva luni bune si spune-ne ce rezultat ai obtinut. Poate ne inviti si la botez!

| okyokyhsf a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, da pe bune acuma, cum exista atatea sanse straight face lol

| anonim_4396 explică (pentru okyokyhsf):

Sansele sunt mici dar nu zero.

| okyokyhsf a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc de raspuns.

| DoarSteff a răspuns:

Sunt aici doar pentru raspunsuri laughing (Operator, bine-asa rolling on the floor ).

| mrscarter a răspuns:

Frate e imposibil sa ramai cu lichidul preejaculator! Am prietene si prietene care folosesc metoda coitus interruptus de un an-doi si nu au patit-o deloc. Daca lichidul ala chiar era periculos nu mai folosea nimeni metoda retragerii cand iti vine, sa fim seriosi.