| SSS28 a întrebat:

Hello happy ce parere aveti despre bisexuali? Credeti ca un barbat care este bisexual va putea avea o relatie normala cu o fata heterosexuala? Sau poate nu ar putea sa se abtina si ar trece la relatii cu baietii? Sau poate chiar ar insela-o pe fata cu un barbat daca e bisexual...voi ce parere aveti despre astfel de persoane/relatii?^^

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Sunt convins ca poate avea o relatie normala cu oricare din cele doua sexe. Din punctul meu de vedere nu cred ca un barbat bisexual se va putea abtine sa nu isi insele prietena sau prietenul cu o persoana de sex opus. Cred sincer ca persoanele bisexuale devin in timp supuse unui stres foarte mare. Sunt multi bisexuali care intrebati care din cele doua sexe l-ar prefera pentru o relatie spun ca ambele in mod egal sau ca nu sunt hotarati. Si de aici apar problemele in cuplu. Pentru un bisexual logic ideal e un menage a trois dar acest gen de relatie functioneaza extrem de rar si pentru perioade limitate de timp.

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu am nicio părere despre „astfel de relații", dar sigur pot spune că oricine, bisexual sau heterosexual sau gay poate să înșele. Fidelitatea în cuplu nu are legătură cu orientarea sexuală.
Așadar, dacă iubește o fată și o consideră „aleasa" lui, n-ar trebui să mai aibă nevoie de alte „experiențe", nici cu alți bărbați, nici cu alte muieri.
Opinia mea...

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca un barbat bisexual poate avea o relatie normala cu o fata heterosexuala. Daca intr-adevar este bisexual el poate sa intretina relatii sexuale si cu o fata si cu un baiat.

| PopAdrian a răspuns:

Imi vine sa rad, dar ma abtin. "Ar arata minunat (nu minunati) impodobiti cu....hetero...". Hetero sunt erori ale umanitatii? Cauta definitia unui heterosexual si gandeste inainte sa vorbesti. Eu sunt hetero, tu esti hetero, majoritatea lumii este hetero happy Salut!

Răspuns utilizator avertizat
| PopAdrian a răspuns (pentru TuDorEL96):

O sa straluceasca de atat de frumos!

Răspuns utilizator avertizat
| PopAdrian a răspuns (pentru TuDorEL96):

Mereu mi-am dorit asta big grin

| NathalieKawaii a răspuns (pentru PopAdrian):

Eu sunt demi.
Salut!?

| mleonte81 a răspuns:

Din cate am auzit ar incerca cu ambele sexe.

| NathalieKawaii a răspuns:

Eh,na! Majoritatea colegilor mei sunt bi, restul gay si lb, numai eu sunt lgbt+(demisexuala).
Nu cred ca persoanele bi ar însela o fata cu un băiat sau invers.Bisexualii sunt doar nehotărîți in orientarea lor sexuala, Nu neaparat vor sa experimenteze amnambele stiluri, cum spun altii.