| HELIKIZ a întrebat:

Hello! Eu si prietena mea urmează să avem parte de prima partidă. Amândoi suntem virgini laughing una din cele mai mari întrebări care ma frământă ar fi asta: "având în vedere că amândoi suntem virgini, dar mai ales ea, este indicat sa folosesc prezervativ din prima?" Oare este mai bine cu prezervativ de la prima penetrare? Si daca se poate sa mi recomandați si un tip de prezervativelaughing orice alt sfat este bine venit. Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum adică amîndoi sunte ti virgini dar mai ales ea, adică doar ea este virgină? Tu nu esti? Tu doar te dai virgin? Ai mintit o? Bravo mă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Care e scopul intrebarii? Vreti copil din prima incercare sau care e nelamurirea?

| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativul are dublu rol in cazul sexului de dezvirginare. In primul rand va ofera siguranta ca nu se va forma o sarcina in cazul in care in mod absolut sigur vei ejacula in mod involuntar sperma in vaginulei inca din primele momente de penertrare. Daca sexul este intretinut intruna dintre zilele perioadei fertile probabilitatea de a se forma o sarcina este foarte mare. Si in al 2-lea rand lubrifiantul de pe suprafata prezervativului usureaza intr-o foarte mare masura penetrarea. care devine mai usoara, lina si fina, ceea ce are darul de a reduce durerea resimtita de iubita ta la 1/3 sau chiar 1/4 fata de durerea resimtita in cazul in care NU este folosit prezervativul. Cele mai folosite prezervative sunt cele fabricate de firma Durex. Prezervativul trebuie sa aiba marimea corespunzatoare grosimii penisului tau, pentru a sta cat mai fix/nemiscat pe tenis, fiindca in caz contrar aluneca, se roteste si se poate rupe sau pierde...in vagin. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Folosirea prezervativului este necesara chiar de la prima penetrare. De ce? Pentru a va feri de o eventuala boala sexuala si de vreo sarcina nedorita.

| minrest a răspuns:

Se foloseste prezervativ, e mai bine din orice punct de vedere. Contraceptiv, profilactic, lubrefiant, previne (in mica masura) ejacularea precoce, asigura relaxarea psihica a femeii. Recomand calduros marca Durex, nici nu stiu de ce se folosesc si alte marci. Cum e Gillete pentru lame si Mustag pentru ace de pescuit, e Durex pentru prezervative.

| Andreiu68 a răspuns:

Trebuie sa folosesti prezervativ cand faci sex cu prietena ta,altfel are sanse sa ramana insarcinata,chiar daca ejaculezi in ea sau nu,si chiar daca o penetrezi odata si nu chiar adanc,sunt sanse, mai mici drept, dar sunt sanse ca sa ramana insarcimata, pentru ca se placerea, si penisul formeaza un lichid care contina spermatozoizi.Ca prezervative eu iti recomand sa fie safe sau extra safe ( ori durex ori love sex sau ceva de genul se cheama) grosimea prezervativelor estd scrisa pe pachetul de prezervative 30-50 mm ceva de genul scrie

| welcometowonderland a răspuns:

Nu are nicio legatura o chestie cu cealalta. Folositi prezervativ intotdeauna. Prezervativele nu se folosesc doar ca metoda contraceptiva ci si evita transmisiunea de boli sexuale(STD). Durex Invisibile, Intense, Real feel sau Pleasure me sunt putine dintre multele variante. Nu va grabiti, luati timpul necesar. Daca ea nu se simte comoda nu o forta, iar daca iti cere sa te opresti fa-o. In rest mai nimic, iubiti-va mult si profita-ti de situatie.
Bafta! laughing