| JusTLiVe a întrebat:

Hello TPU! Am nevoie de ajutorul vostru,si este vorba despre o relatie.
Imi place de o fata,care sunt foarte apropiat cu ea,ne lom in brate,mai stam unele ore impreuna in banca.(sunt in acceiasi clasa cu ea) si as vrea cum sa-i marturisesc asa adica sa nu fie ceva de genu Iti place de mine?, Vrei sa fim impreuna? as vrea sa-i spun mai delicat...

Răspuns Câştigător
| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns:

Bună.Uite sfatul meu e să fii cât mai sincer şi direct posibil, dar nu chiar aşa de direct dar nici pe ocolite să nu o iei, încât să ajungă să se întrebe că ce vrei de fapt de la ea. Invit'o undeva la suc, la o pizza.Să fiţi doar voi doi, şi să puteţi să vorbiţi sinceri şi liniştiţi unul cu celălalt. Oricum, trebuie să -i vorbeşti din inimă cuvintele trebuie alese de tine cu mare atenţie să nu o sperii. Dacă nu merge cu ea, nu fii dezamăgit orice s-ar întâmpla ţine-ţi fruntea sus.:*
Baftăwinking! big grin. Fundă? love struck

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

E bine sa fii mai delicat pana vine un altul mai hotarat.

| omik a răspuns:

Ii poti spune asa: Auzi (numele ei) ai auzi vreo data ca de la prietenie se ajunge ff usor la dragoste? Ea probabil va intreba dc iar tu ii vei spune ca asta simti tu pentru ea.Sigur se va simti flatata. Si crde-ma ca doar sunt fata si stiu asta happy SuCeS "la aGaTat"!

| Nastiunea a răspuns:

După părerea mea ești băiat și și trebuie să fii mai îndrăzneț. Propune-i o primblare, cumpărăi flori și ea singură iși va da seama totul.Nu trebuie să stei și să aștepți pînă cind ea va face primul pas..Fii îndrăzneț. Succese!

| xDanielx1998 a răspuns:

Eu ti-as sugera sa-i zici direct
Te plac si gata daca tot ce ai zis tu acolo e real sigur te place asa ca dai drumul sucessrolling on the floor