| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU. Clitorisul la femeie se formeaza dupa actul sexual sau femeile se nasc cu el? Adica o virgina poate avea clitorisl mare? sau el se mareste pe parcursul vietii sexuale?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti raspund cu o alta intrebare si sper sa intelegi:Tu te nasti cu un deget si mana iti creste la batranete?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Clitorisul este o structura anatomica normala cu care se nasc femeile. Cresterea clitorisului se produce la inceputul pubertatii si nu are legatura cu viata sexuala. O virgina poate avea un clitoris mare si acesta nu va creste si nici nu va scadea dupa inceperea vietii sexuale

| mona a răspuns:

Se nasc cu el si mai creste pe parcurs[in functie de cum cresti]

| doc69 a răspuns:

Ia o carte de anatomie clitorisul face parte din aparatul reproducator sau da pe wikipedia ca sa nu ma apuc sa ti-l desenez aici.ar fi inutil.bafta,si da difera dimensiunea de la femeie la femeie cum difera dimensiunea penisului de la barbat la barbat suntem unici.

| relian a răspuns:

Pai daca te nasti cu el cum sa fie mai mare la batrinete? Aprorpoo; la ce spuneacineva pe aici.Ala se definitiveaza cind esti matur sexual si nu cred ca o sa creasca odata cu virsta.Deci te nasti cu si creste pina la virsta cind trebuie sase opreasca. E ca si la tine daca esti baiat te nasti cu penis si pina stiu si eu la citi ani la 16 sau la 18 ani iti tot creste atit cit va trebuie sa fie genetic dupa care se va opri din crestere.Nu are cum sa creasca odata cu visrta ca asta ar insemna ca si barbatii la batrinete ar trebuie sa si-o inoade mai stiu eu pe picior sau sa o dea pe spate. Iara marime acestui clitoris de care tu spui difera de la femeie la femeie si la unele chiar nici nul gasesti trebuie sa cauti cu lupa daca vrei sa gasesti ceva.La altele este asa mare cum zicea cineva ca ar ajunge la batrinete.Dar nu e ca aia e batrina ci ca asa il are si la 20 de ani.

| XatomisX a răspuns:

Nu are legatura in general este mai mare la batranete laughing la 18-25 de ani este mic te asigur si nu se formeaza dupa actul sexual te nasti cu el

| maryusdumitru a răspuns:

dupa clitoris iti dai seama de rulajul femei inainte de sex e roz si mai mic dupa sex se iriga si este ceva mai mare si o culoare mai inchisa