| ralucaralucutza a întrebat:

Hello TPU:-H cine imi poate da si mie niste status noi de iubire,prietenie{orice tip de status} cele mai multe si frumoase va primi funda restul vot:*:* PS scuze categoria dar e cea mai vizionata

5 răspunsuri:
| Ingrid16V a răspuns:

1. Vrem de toate si orice, vrem sa fie ce nu e!

2. Nu mai suntem noi. Nu mai suntem doi. Nu mai suntem copii ce treceau peste nenumarate ploihappy

3. Si mai e ceva: "Stii ca iarna, tu, esti vara mea!"

4. Pretuieste-i pe cei care nu pot trai fara tine, nu alerga dupa cei care sunt fericiti în lipsa ta.

5. Am învatat sa am rabdare. Ca totu-ti iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!

6. Si nu vreau explicatii! Ca mi se par cele mai penibile conversatii!

7. Le spui prietenilor tai: "Uite-o cum rade..." Iar ei iti spun: "La cate i-ai facut, e clar ca nici nu te aude."

8.Sa fii fidel nu inseamna ca esti prostoh go on Inseamna ca esti suficient de matur sa stii sa apreciezi ce ai!

9. Cand auzi: "Putem ramane prieteni", e ca si cum ti-ar spune mama ta ca ti-a murit catelul, dar poti sa il pastrezi...

10. Am lasat-o sa plece, am incercat altceva. Mi-am dat seama c-am gresit, m-am intors. Dar ea, nu ma vroia, nu ma putea iartasad

11. Te supar, te scot din sarite, fac pe nebuna. Stiu, stiu...Dar apoi tot eu te impac cu zambetul meu de copila!?

12. Nu ma simt mai bine ca ma vezi de mana cu ea! Nu ma simt mai barbat cand îmi întorc privirea! Dar ma simt cel mai prost barbat din lume pentru ca te-am pierdut!

13. El m-a ajutat sa merg mai departe, mi-a zis: "Hai iubita ca trecem noi si peste asta?!"

14. Decât sa le dau satisfactie celor care vor sa ma vada cazând, mai bine ma darâm singura si o sa cad râzând.

15. Nu am timp sa urasc oamenii ce ma urasc...Sunt prea ocupata sa-i iubesc pe cei ce ma iubesc!

16. Nu cred ca exista placere mai deplina decat sa calci in picioare ceea ce ai adorat.

17. Indiferent de ce se va intampla stii bine ca nu o poti uita si orice ai face gandul iti zboara la ea!

18. Ea ar fi lasat totul pentru tine ca sa fiti fericiti si sa va fie bine sigh

19. O faceai sa planga apoi o luai in brate, si ii cereai iertare. Pentru ca era micuta ta si nu vroiai sa vezi ca o doare!

20. Exista o diferenta intre a te da batut si a sti când sa te opresti pentru ca ai suportat suficient.

21. Da, tot asa incerc sã te-aduc inapoi. Incercand sã pun visele pe niste foisad

22. Lucrurile pe care nu le intelegem, pe care le facem din impuls, sunt lucrurile facute suta la suta din inima!

23. Nu a fost prima, dar a fost singura...ce te-a facut sa tremuri, sa o vrei, cand nu dadeai nici doi bani pe femei!

24. Invata sa recuperezi azi tot ce ai pierdut ieri!

25. Imi promiti mereu ca te vei schimba. Daca ti-ai dori si tu asta, ar fi ceva!oh go on

26. Oricat de greu imi este. Tot incerc sa te schimb. Dar mereu aceeasi poveste. Niciodata tu n-ai timpoh go on!

27. Crezi ca acum mi-e usor? Cicatricile se mai deschid, ranile iar dor.

28. Eu, iert unele persoane doar pentru simplul fapt ca vreau sa mai faca parte din viata mea...

29. O despartire e la fel ca o oglinda sparta. E mai bine sa o lasi sparta, decât sa te ranesti singura încercând sa o repari.

30. 2 inimi ce vor rula la nesfarsit. Lumea asta e plina doar de prosti ce s-au iubit.

31. Prostia domina la tine-n cap, ca tu-l ai pe umeri, dar e gol de fapt.

32. Logica masculina: nu o sun, astept sa sune ea. Logica feminina: l-as suna, dar poate par disperata.

33. Daca maine ar fi sa mor, inchid ochii si voi zambi ca stiu ca o sa am la capul meu prietenii. love struck

34. Si poti sa-mi iei ce vrei, cand am langa mine toti prietenii mei!batting eyelashes

35. Nu sunt singura in ploaie si vant, am cei mai buni prieteni de pe pamant!

36. Ea nu e sora mea pe bune, dar am avut noroc ca am gasit-o prin atata lume.; x

37. Sa te certi cu prietenii din motive tampite.Sunt lucruri care dor...si totusi obisnuite!?

38. Cand din umbra zilei ies
Sperand ca nu-i adevarat
Am ramas doar eu,
Tu nu
Sunt doar eu cu mine...
Singura privire.

39. M-am saturat sa fiu impins de-o parte si de alta. Fara sa stiu cine-i fals si cine-mi tine partea. Nu stiu cui sa ii zic un secret, sa nu fiu dat in gat. De-aia nu mai zic nimic, m-am hotarat!

40. Prietenia este o haina valoroasa care se curata când se murdareste, nu se arunca la prima pata.

Sper sa-ti placa:*

| ralucaralucutza explică (pentru Ingrid16V):

Sunt super dar mai vreautonguetongue

| Ingrid16V a răspuns:

1. N`am putere, sa te mai chem inapoi. Din orgoliu, suferim azi amandoi. De la mine, doar putin daca lasam. Fericiti, fericiti si acum eram...

2. Doua inimi care bat. De ce oare se despart! De ce le desparte soarta. Sa stea una fara alta!?sad

3. Tu vrei sa uiti tot, trecand peste. Dar inca te gandesti la vechea ta poveste:-x

4. Dar ochii ei nu mai vorbesc. Ea ca pe o lacrima te-a sterssad

5. Ambitii prostesti ne-au despartitoh go onstraight face

6. Si dintr-o data parca ceva n-a mai mers. Ceva in mintea ta pe mine m-a sterssad

7. Odata mi-ai zis ca daca nu voi fi cu tine. Ma vei omora ca sa nu ma aiba nimenistraight face

8. Cum ai putut sa-mi spui ca ma iubesti dupa ce m-ai inselat?

9. Poate eu sunt nebuna ca incerc sa te tin langa mine. Poate tu nici nu-ti doresti. Dar cum poti sa te intorci mereu, sa-mi spui ca ma iubesti?

10. Toate veneau, toate treceau, dar nimic nu ramaneasad Nici macar EL, care puteam sa jur ca ma iubeastraight face

11. Te asteptai dupa atata timp sa stea la greu cu tine? Teapastraight face A plecat unde simtea el ca ii va fi mai binestraight face

12. Decat sa ma bat cu "tine". Mai bine il cedez. Si cand o sa vada cum esti. O sa-l recuperez:-x

13.Lasa tot aici chiar daca a durut. Uita acum de mine, o sa ma descurc.

14. Am petrecut cu tine mii de clipe minunate:X

15. Credeam ca esti om bun si pervers nu o sa fii, dar tu ai distrus un suflet cu o joaca de copiistraight face

16. Toata lumea imi spune: "Viata merge inainte!" Degeaba, ca fara el, sunt doar un joc de cuvintestraight face

17. Mai tii minte cand visam si desenam "I love you" pe trotuar? day dreaming

18. Nimeni nu stie ce simt. M-am saturat sa ma tot mint!

19. Nimic nu doare mai tare, decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

20. Nu vreau, sa nu pot sa ma trezesc acum! Te rog, mai stai, stiu ca vei pleca oricum.

21. Stiu ca inca ma iubesti, dar vrei sa pleci si vei pleca. Insa numai tu iti doresti, nu asta vrea inima ta.

22. Nu-mi aminti cum eram amandoi. Nu vreau sa mai plang iar pentru noi.

22. Regrete? Oare care alta fraiera o sa te mai ierte?!

23. Inca te uiti la poze de mult facute si realizezi ca sunt doar amintiri pierdute.

24. Cel ce ieri nu te-a iubit, nu te va iubi nici azi!

25. Cum vrei, poate nu vreau eu. Si daca ai sa pleci, stiu ca ai sa te intorci mereu!

26. A ramas amintirea, doi copii ce se iubeau. Si credeau ca nimeni n-o sa-i desparta...Dansand, razand in ploaie. N-aveau sa stie ca o relatie poate declansa razboaiesad

27. Si-ti placea ca doua fete sa te iubeasca. Aveai acea siguranta.

28. Nu mai sunt fata ce scria ore in sir despre dragostea ei pierduta si zambetul ala de copil.

29. Ochii care te priveau candva cu atata dragoste, acum plang si se uita in alta parte.

30. Cand ai plecat aveai lacrimi in ochi. Parca simteam ca vrei sa te intorci. Orgoliul tau, prea mare a fost. Nu te-ai intors.

31. Si in gand raman doar cateva amintiri. Dar cand te gandesti la ele uneori uiti sa respiri!oh go on

32. Faptele tale mi-au omorat zambetul!

33. De ce trebuie ca sa plang tocmai acum? De ce aceste texte dor cand spun ce spun?

34. Inca iti amintesti de acea fata. Care era preferata ta odata!love struck

35. Dintre toate minciunile tale. "Te iubesc" era favorita mea!

36. Ursuletul de plus pe care plangi n-o sa te ajutesigh

37. Mult timp a trecut,nimic nu s-a schimbat. La ea tot mai mult se gandeste. Traind cu teama ca deja l-a uitat. Nu stie ca inca-l iubestelove struck sigh

38. Acum degeaba incerci sa ma opresti, nu intelegi. Ai fi putut de mult s-o faci si nu ai vrut.

39. Te intrebi unde e baiatu tau acum?! Poate cu fiecare lacrima de-a ta el mai trage un fum.

40. Ai oftat adanc, singur pe afara. Dar ieri m-ai strans in brate pentru ultima oara!

41. Nu privi în alta parte când ai lânga tine tot.

42. Cat sa suport imi e prea greu. Sa ma cert cu tine mereu. E randul tau sa plangi si tu. Din vina ta asa-i vrut tustraight face

43. N-ai facut un pas atunci cand puteai sa faci. Cand ma puteai lua in brate sa ma-mpaci!

44. M-ai incarcat de promisiuni care s-au dus. Odata cu tine iar totul a apus. Pozele le-am ars, amintirile le-am facut scrum. Plec mai departe, nu o sa ma mai intorc din drumstraight face

45. Ma-ntrebi de unde a aparut atata ura-n ochii mei. E vina ta, tu m-ai facut sa te privesc asa cu eiphbbbbt

46. Mai bine lasa. Fa-te ca nu-ti pasaoh go on

47. Peste cativa ani imi vei aparea in cale:-X Si-ai sa-mi spui: "Aveai dreptate cu vorbele alea ale tale!"straight face

48. Nu te grabi sa arunci tot ce iubeai odata.

49. N-am ce sa schimboh go on

50. Amintirea ei inca te doare. Si stiu ca mori de nerabdare. Sa o vezi, dar nu mai apare. Caci ceea ce i-ai facut, doaresad

51. Si nu mai are rost, trebuie sa uit tot ce-a fost!

52. N-au ramas decat amintiri, tu te-ai schimbat. M-ai facut sa plang prea des, am renuntat.

53. Pentru ca asa e cand iubesti, scrii numele lui oriunde:-x

54. Eu chiar te-am iubit!sad

55. Pana acum erai cu ea si acum te intorci si imi spui ca ma iubesti?oh go on

56. Dincolo de cuvinte sunt sentimente infinite:-x

57. Si alti incep sa acuze ca m-am schimbat cu timpu'. As fi ramas la fel daca ar fi fost totul mai simplu.

58. Tu pui botu', ala se distreaza. În fine, tu esti proasta lui, deci nu conteaza.

59. Ce-i frumos dureazã mult prea putin. Stii cã uneori clipele dulci se prefac in veninsad

60. O sa incerc sa scriu cat mai frumos, cu litere de sange. Sa vezi cat e de dureros a scrie: "a iubi", "a plange".

61. Sunt constienta ca nu pot fi cea mai buna, dar macar sunt diferita!

62. Doi pasi, arunca-te de la înaltime. Arunca-te in amintiri când simti ca nu ti-e bine.

63. Pisi nu fi speriata, daca vroiam sa ti-l iau, il luam de prima data!

64. Ce e dincolo de fata asta stiu doar cei pe care i-am facut sa planga in viata asta.

65. Ar fi interesant sa stii ce am de spus dar nu-mi mai bat capu`! Sa rezumam treaba uitand unu de altu`!

69. Mi-aduc aminte lucruri pe care nu le pot exprima-n cuvinte.

70. Raspunde-mi la intrebare si tine capu’ sus chiar daca doare: "Cand m-ai inselat, atunci ma mai iubeai oare?!"

71. Si o strangi la pieptul tau la fel ca acum ceva timp. Si iti dai seama ca n-ai fi renuntat la ea pentru nimic.

72. Chiar daca nu-s toate rozphbbbbt. Tot le colorez eu o datalove struck

73. Cand voi uita eu. Iti vei aminti tuwinking

74. Parca e ea. Cea care spune mereu "Te iubesc!" in loc de "Multumesc":X

75. Fotografiez sclipiri de pleoape. Creez album pictat de noapte. Imi dai sperante ca va fi bine. Imi dai sperante ca te am pe tine.

76. Mi-am batut joc de el si am facut-o bine. Asa ca n-ai niciun motiv sa fii suparat pe minehappy

77. Hai nu pune botu', esti copil? Daca ti-am spus c-o sa vin, o sa vin:-x

78. Si n-ai sa ma mai vezi ca ma plâng, n-ai sa mai vezi ca ma ascund. Sunt pur si simplu ceea ce sunt! Si înca o data iert, dar nu uit.

79. Poate c'am inteles gresit de la inceput! Poate ca n'am inteles ca nu s-a putut!

80. Înca îl mai iubesti si esti pregatita sa-l ierti. Si probabil o sa-l ierti chiar dac`ai sa regretiphbbbbt

81. E special ce se intampla cu noi. Avem si soare, avem si ploi:-x

82. M-ai vazut in roz si imi statea bine. Caci roz e culoarea unui inger ca mine:-x

83. Cand ar fi trebuit sa imi spuna sa stau, nu a zis nimic.

84. Pentru ca el poate sa fie totul sau nimic.

85. Daca cineva nu a gresit niciodata, inseamna nu a incercat sa faca nimic nou.

86. Cui ii pasa de tine, ramane acolo chiar si cand gresesti. Te invata, te corecteaza si te iartalove struck

87. Si pun pariu ca îti e greu, ca ai plâns si tu macar o data, ca puteai fi fericit, puteai sa ma pastrezi.

88. Lucrurile marunte imi fac viata fericita:-x

89. Cat e de simpla viata cand noi suntem pe bune. Cate amintiri, cate placeri, cate nopti nebunesmugblushing

90. Atatea sentimente, ce tresariri, trairi. Si tot mai am momente cand te sorb din priviri:-x

91. Ma iei in brate, te tin de mana. Suntem doar noi doi, impreuna:X

92. Pentru ca imi permite, sa glumesc cand nu e in toane bune. Desi il stresez mult, pentru el sunt cea mai scumpa din lumelove struck!

93. Ce rost mai au explicatiile acum. Stiu ca nu ma crezi oricum!straight face

94. Sunt satula de tine, satula de noi. Stai, nu pleca! Ia si trecutu’ si carati-va amândoi!oh go on

95. Pentru tine am renuntat la mine, pentru tine la toate am renuntat. Astazi vreau sa ma gandesc la mine si sa renunt la tine cu adevarat.

96. Dar nu mai sunt acolo unde m`ai lasat...M`am ridicat si am plecat!

97. Mereu am simtit nevoia de a avea pe cineva care atunci când îi spun ca sunt OK sa ma ia în brate si sa-mi spuna: "nu, nu esti!"

98. M`am saturat sa ma mint singura ca va fi bine, cand stiu prea bine ca tu ai plecat de tot de langa mine.

99. Si când pun totul în balanta, vad ca ti-am acordat prea multa importantaphbbbbt

100. Si imi ceri iertare a mia oara, oare cand o sa faci si tu ceva sa nu mai doara?oh go on

101. Nu-mi pare rau ca s-a întâmplat asa, ca dupa ce m-ai parasit pentru ea mi-am vazut de viata mea.

102. El rade. Ea plange. El o înseala. Ea nu crede. El o ignora. Ea il iubeste. El o paraseste. Ea sufera. El se întoarce. Ea nu mai este!

103. Orice drum parcurs, e mai frumos in doi:-x

104. Jucându-te cu sufletul cuiva, nu-i o gluma. E ca la meci, ocaziile se razbunastraight face

105. Te amagesti sa crezi ca esti mai bine fara el. Acum priveste inainte, stii ca va fi altfel.

106. Ai vrea sa dai timpul inapoi, sa poti sa stergi orice pata, sa ma mai vezi cum dorm cu tricoul tau macar odata!

107. Inainte sa te duci la alta , gandeste-te ca altii o vor pe a ta.

108. Si ma-ntreb, atunci cand ti-e greu, ea te face sa razi cum faceam eu?thinking

109. In parc regretele plang iar.

110. Stii cum e lumea. Azi e cu tine. Si maine iti vrea raul. Da lasa.

111. In lumea asta in care toti se gandesc la sine. E greu sa spui: "Gandeste`te la mine!"

112. Era mereu unde erai si tu. Mereu cu tine. Si tot ce facea. Facea ca tie sa-ti fie bine!

113. Iti zic, prietene revino-ti in fire! E-o linie extrem de subtire intre indiferenta si nesimtire!winking

114. Din prima clipa am stiut ca iese foc, aveai un zâmbet dulce, dulce rau de tot!

115. Am pornit la drum pura precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima. Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima.

116. Si-am invatat ca fericirea nu sta-n plic. Ca poti sa razi si fara sa fumezi nimic.

117. Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu iubesti?

118. Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi, dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi.

119. Fa-o geloasa, rupe-i inima, fa-o sa planga, nu o cauta, nu o privi, fii orgolios. Dar atunci cand o vei vedea de mana cu altu', SA TACI!

120. Traieste clipele intens. Chiar când nu esti înteles. Curajos, dar visator. Gasesti pasul urmator.

121. Traieste-ti viata in felul in care vrei sa-si amintesca ceilalti de tine!

122. Nu poti sa schimbi trecutul, dar cu siguranta poti sa nu-l mai repeti!

123. Secretul succesului este sinceritatea. Odata ce poti sa te prefaci, ai reusit.

124. Incearca sa traiesti in asa fel incat sa nu te faci remarcata acolo unde esti. Dar sa ti se simta lipsa imediat cum pleci.

125. Erai pe primul loc, niciodata sa nu uiti! Ca pentru tine am renuntat la multe si la multi!

126. Îmi place, chiar daca nu mai gasesc unele cuvinte. Îmi place cum spui tu asa: "Sa fii cuminte!":X

127. Deabea astept ziua`n care vei veni, plangand la mine spunandu`mi: "Iarta-ma!" Iar eu iti voi spune: "Sa te ierte Ea". Tu pentru mine ai fost doar o Eroare. Pa!

128. N`ai sa te schimbi, degeaba timpul trece. Ai fost si ai ramas un suflet rece!

129. Asa ca ia-ma de mâna si spune-mi unde am gresit. De dragul tau o sa ma schimb, îti promithappy

130. Stii ca nu stau dupa noroc. Si daca vreau sa iasa fum, stiu unde sa dau foc!

131. S-au vazut prima oara într-o seara de MAIlove struck

132. Daca înca mai simti ceva pentru mine spune-mi acum sau ignora-ma pe vecie.

133. Cand nu o sa mai fiu, poate ca atunci o sa-ti dai seama ce-ai avut.

134. Si m-ai vazut cu el de mana. Ai ramas blocat pentru o clipa. Pentru prima oara in viata paream chiar fericita!

135. Intai doare, apoi trece. O saptamana plange, urmatoarea f**e si petrece. Apoi tot la EA se gandeste, putin mai rece, dar totusi inca o iubestestraight face

136. Sufletul meu e atat de elastic. Incat promit sa profit la maximhappy

137. Si as vrea sa iti amintesti peste ceva saptamani, ca au trecut 2 luni in care am fost certati ca doi nebuni.

138. Ti-amintesti primul zambet de copil. Emotia sarutului pe chipul ei sensibilblushing Senzatia atingerii primului fulg de nea sau pe tine tremurand cand ea zambea:-x

139. Poti sa vopsesti cioara-n alb ca tot nu-i porumbel. La fel cum nu va fi niciuna ce am fost eu pentru elhappy

140. Imi amintesc cu placere. Si nu se uita se stie. De tovarasii cu care am trecut prin copilarie!

141. Si nu mi-ar pare rau ca minti. Dar sa-mi spui de ce oare. Imi adresezi cuvinte dulci. Ce n-au de fapt valoare.

142. Mai bine taci si nu vorbi. Nu vreau sa-ti aud glasul. Caci glasul tau m-a inselat. Aproape la tot pasul.

143. Rolul preferat? Sa zicem cel de copil rasfatatblushing

144. No ha podido olvidar mi corazon. Aquellos ojos tristes sonadores que eu ame.

145. El nu a fost in masura sa uite inima mea. Acei ochi tristi si visatori pe care i-a iubitsad

146. Zice ca ma iubeste si ca tine la mine. Si in fiecare seara vine la tine. Da ba ZDREANTZ-O! Te f**e pe tine si se gandeste la mine.

147. O sa incerce sa te jigneasca. O sa ia droguri non-stop. O sa vrea sa te insele. Insa tu iarta-l de tot. Orice s-ar intampla. El pe tine te iubeste. Tu esti fetita lui si fara tine-nebuneste.

148. Nu conteaza ca`l iubesti, ca tu esti fata tare. Asa cum tu ai plans pentru el, fa`l sa-ti planga la picioarehappy

149. Tot ce-i interzis. E palpitant:X

150. Ce a fost al meu, acum e restul tau. Daca esti femeie tare, fa'l sa-ti cada la picioare. Te inseala cu mine?! Clar! Nu da 2 bani pe tine.

| Sheili a răspuns:

Uite unul El: « Oare cum sa-i spun ca o iubesc? » Ea: « Pai fa-o. Pur si simplu. » El: « Ok. O sa practic cu tine atunci. » Ea: « Bine. » El: « Te iubesc! » Ea: « Si eu te iubesc. Acum du-te si spune-i ei. » El: « Tocmai am facut'o... ♥ »

| PisSsy a răspuns:

Fara fite si figuri
sa vad cat poti sa induri
Lumea meah obisnuita
Care e de multi dorita

In iubire trebuie sa fie 2
Si dupa soare si dupa ploi
Dar tu lipsesti cu desavarsire
Unde esti tu cand am nevoie de iubire?

Crezi ca ma doare?
Deloc
Crezi ca mi-ai facut vreun rau?
nici gand
Crezi ca ma va afecta?
In nici intr-un caz nu e asa
De ceva timp ma fruat altcineva
De azi tu veei ramane o amintire
Nu conteaza ca a fost sau nuh iubire ( compuse de mine Funda!happy