| xBadBoy007x a întrebat:

Hello TPU.

Scurt si la obiect pentru prima faza: De ce sunteti voi fetele asa de complicate si misterioase dar mai ales fragile?

Anul trecut prin vara am fost cu o fata cred ca relatia noastra a durat vreo 2 luni (nu mult) dar si-a bagat una coada (fosta) si m`am indepartat de actuala si va imaginati ce s-a intamplat m`am despartit de actuala pentru cealalta adica pentru o relatie de 1 saptamana. Sa ma ia naiba! mi-am invatat lectia. ok. dupa o saptamana dupa ce m`am desp de fosta. am vrut sa vorbesc sa ii spun totul sincer fetei respective. nu am reusit :( din pacate am lasat-o in pace. peste o luna vorbesc cu ea, parea ca numai e suparata bun am lasat-o vreo 2 zile si i-am cerut iar piretenia.(din pacate am vorbit cu un ghetar iar ea mi-a spus : nu pentru ce s-a intamplat etc. i-am spus clar ca nu renunt la ea ca o iubesc tin la ea. ea a spus ceva gen : ori de cate ori ai incerca incerci degeaba. ok. trist si amagit am meditat la greselile mele ) dupa 4 luni sa zic, am inceput sa vorbesc iar cu ea de o banala fotografie SI:am fost uimit, prost si confuz.
Eu:https://www.youtube.com/watch?v=5o_niUTS0zwdaca itelegi melodiae exact ce vreau sa zic
EA:Nu vreau să înteleg

Vreau sa imi zici tu!

I`am zis imi place de tine si a fost ceva gen "tu chiar vorbesti serios? wow. ok, sunt wow, adic aam ramas fara cuvinte :o3"

EU:ok. Te plac esti draguta, as vrea sa fiu cu tine >:" (am simtit ca trebuie sa spun asta)

EA:ododo :o3 ce dragut!

EA:tu ai ceva cu mine, nu vrei sa ma lasi sa dorm linistita nu?
EU:nu am putut rezista sa nu spun acest lucru pe bune esti speciala sincer. alte cuvinte nu am pe moment

EA:awww :o3

EA:rar auda asta

EA:adica nu prea mi se spune asta

EU:eu iti spun ce trebuie sa auzi, nu sunt inventate, vrajeli sau altele. Eu iti spun exact cum te stiu eu pe tine si cum esti

EU:Ai vrea sa fi cu mine?

EA:E prea repede :o3

EA:Nu aş spune nici nu, dar nici da.

Cam atata am avut de zis! Trageti si voi concluzii ca eu sunt si acuma lovit de asteroizi. prea multa confuzie? Raspuns sincer!

Ps: mi-am invatat lectia nu vreau sa imi repet greseala, sincer! O plac are ceva al iei care ma atrage :)
Varsta:eu 17 ea 16

4 răspunsuri:
| Lorely a răspuns:

laughing Raman uimita. O parasesti pentru fosta dar tu o iubesti si tot ea e cea "complicata" laughing Voi, barbatii sunteti chiar mai complicati decat noi. Revenind la subiect, poate te incearca si in acelasi timp te si pedepseste (si nu e de condamnat). Incearca sa vorbesti cu ea la modul cel mai serios despre voi doi si incearca sa o convingi ca tii foarte mult la ea. Noi fetele, asteptam mai mult dovezi decat vorbe iar prin ceea ce a scris ea arata ca te place de asemenea. Daca iti da sperante prin vorbe, incearca sa o surprinzi cu gesturi frumoase si o sa iti cedeze, daca are sentimente pentru tine. Si inca un lucru, e de prost gust sa jonglezi cu fetele, dar pana la urma tot tu o sa ai de suferit. Iti urez mult noroc in indeplinirea scopului tau. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cei mai multi baieti/barbati sunt atrasi de fetele/femeile misterioase, care sunt greu de citit.
Deci, de ce sunt fetele/femeile misterioase? Simplu : cu cat este mai greu de descifrat, cu atat mai mult va dori el sa fie in preajma ei. Cat despre fragilitate, dupa mine este doar un cliseu. E vorba doar despre puterea care sta ascunsa in spatele unei priviri sau al unui comportament.

| szdfxgh a răspuns:

Noi,fetele nu putem fi altfel,asa suntem creeate, suntem facute sa suferim din cauza unor nemernici asa ca tine spre exemplu
crede-ma ca nu ai facut de loc bine ca ai lasat-o, acum ca sa o recuperezi surprinde-o cumva, de exemplu:daca sunteti in aceeasi scoala, atunci fai o dedicatie de dragoste