| andrei93_8363 a întrebat:

Cum cuceresc fata de care sunt indragostit dar ea are pe altcineva? Am intalnito la un party (majoratul unei colege) si m-am inteles destul de bine cu ea in seara aceea, am facut si schimb de id-uri de messenger, iar dupa 3 zile i-am facut un filmulet cu "movie maker" in filmulet erau poze cu noi de la acel majorat si pe fiecare poza am scris cate ceva frumos.Cand i-am trimis filmuletul mi-a spus asa "of...nici nu stiu ce spun.mai impresionat". In ziua urmatoare de dimineata am vazut-o online pe mess si am purtat urmatoarea discutie cu ea:
EU:ce faci?
EA:bine
EU:astazi ai scoala?
EA:da
EU:ai timp de o plimbare?
EA:nu, pentru ca in 40 de minute trebuie sa plec
EU:ca. relatia cu Remusc cu merge?(Remus fiind prietenul ei)
EA:merge binisor
EU:cred ca e foarte fericit sa fie cu tine
EA:da este, da nu prea
EU:ce iti place la el?
EA:imi place sa comporta frumos cu mine
EU:eu as face mult mai multe pentru tine
EA:il iubesc prea mult pe remus...si nu m-as desparti pentru nimic in lume de el

Si i-as fi spus ca dragostea nu este eterna, dar nu i-am mai spus nimic.
spuneti-mi si mie niste idei sa o cuceresc pentru ca o vreau langa mine. Ea are 17 ani si eu tot 17 ani, invatam in licee diferite, si stam la 10-15 min distanta.

Răspuns Câştigător
| Baby a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic, n-ar trebui sa te bagi intre ea si el. Cel mai bine ar trebui sa incerci sa fiti prieteni si sa nu-i mai zici ca iti place de ea, sa va apropiati mult, sa iesiti des, si se poate intampla ca ea sa se indragosteasca de tine si sa-l lase pe el, sau sa faca el vreo prostie si sa se desparta... nu e frumos sa te bagi intre ei daca sunt fericiti.
Incearca sa fi prietenul ei, si dupa poate se ajunge la o relatiebig grin
succes

2 răspunsuri:
| alexandra_8042 a răspuns:

Surprindeo! Cheamo sa va plimbati si fai o surpriza si incearca sa te apropi cat mai mult de easi in catea zile sa te apropi cat sa o saruti. Dupaia ia va sta pe ganduri si te va alege da l-ai depasit pe iubituso. Daca nu reusesti spune-i lu iubituso ceva despre tine si ea ca sa se desparta de ea, apoi ai cale libera si vei reusi.winking

| Emil05 a răspuns:

Nu ai nimic de pierdut. Nu sunt de acord sa stai deoparte... Daca iti place de ea treci la actiune. Depinde ce fel de gen esti. Mai stai cateva zile in umbra. Porti discutii cu ea si tot trebuie sa ii spui odata. Asa vei fi trist!