| bumble a întrebat:

Hello, vreau si eu sa stiu daca in urma unui act sexual protejat cu prezervativ (fara ca acesta sa se rupa) pot ramane insarcinata? Este posibil sa ramana urme de sperma (care poate ajunge exact unde nu trebuie) avand in vedere ca au fost doua acte unul dupa altul ...cu prezervative diferite normal.

Răspuns Câştigător
| MissCamelia a răspuns:

Daca s-a folosi corect prezervativul si nu s-a rupt, nu poti ramane gravida, decat daca ti-ai turnat continutul prezervativului pe mana si de acolo ti-ai introdus-o tu.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista metoda contraceptiva 100% sigura. Dar daca ati folosit prezervativul corect si nu s-a spart, atunci riscul de sarcina este foarte mic, sub 1 la mie.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Istoria si viata ne-au dovedit ca DA!, oricand exista un dram de risc!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca ai folosit corect prezervativul in ambele cazuri, in mod normal nu trebuie sa fie probleme.

| canarita a răspuns:

Are dreptate ailemac...nu poti ramane daca sperma nu ajunge in vagin...mai bine ia pilula de a doua zi pentru siguranta...

| dydy22 a răspuns:

Nu arae cum stai linistita