| JustThat a întrebat:

Help pls, Funda + vot! Sper sa aveti rabdare sa cititi totsad Am cunoscut un baiat. Andrei. Ne'am combinat si am fost impreuna ceva timp. In vacanta de vara el a plecat la Bucuresti la tatal lui vitreg. Eu chiar il iubeam si stiu ca si el simtea la fel. Dar a aparut in peisaj un alt baiat, si anume Ionut. Toata vara am petrecut'o cu el. Problema ar fi ca Ionut este mult mai mare decat mine. Si anume cu 10 ani sad x_x. Stiu ca nu trebuia sa pun suflet si etc dar nu am putut. Acm Andrei s-a intors de la Bucuresti si vrea sa ne impacam. De cand a venit tot imi spune ca i'a fost dor de mine, ca tine la mine etc. Eu nu stiu ce sa fac. Adica, Andrei are varsta potrivita si el a fost singurul baiat pe care chiar l'am iubit dar Ionut are un caracter super si se poarta cu mine foarte bine happy Tin la aman2 si mi'e greu sa aleg. Oricum, Ionut mi-a spus unele chestii care m'au cam deranjat si m-am hotarat sa raman cu Andrei pentru ca mi-a demonstrat ca tine la mine. Au trecut 4 zile in care Ionut nu mi-a dat nici macar un sms sa vada ce fac, timp in care am fost cu Andrei. Sentimentele pentru el au inceput sa reinvie si etc... Aseara Andrei a intarziat putin si eram in parc impreuna cu o colega asteptandu'l. In timpul asta a trecut pe langa noi cu masina Ionut sad Nu am vrut sa ma uit la el si am lasat capul in jos "preocupata" de telefon. Colega mea mi-a spus ca s-a uitat la noi insistent si zambea. Eu cred ca daca intr-adevar vroia, putea sa opreasca 5 min sa vada ce fac sau sa imi atraga atentia macar sa ma uit la el. Ei bine nici nu s-a obosit oh go on Dar eu am ramas cu gandul la el... Si parca acum doare si mai tare sad Ce sa fac? sad

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,fa exact ce simti,gandeste-te bine pentru care ai sentimente mai puternice si care te face sa te simti iubita si fericita, diferenta de varsta nu conteaza, o prietena de-a mea e cu unu mai mare cu 11 ani si se inteleg foarte bine,totusi depinde de fiecare persoana, depinde de gandirea lui si de asteptarile care le ai de la el si el de la tine.
Gandeste-te care ar fi cel mai potrivit, numai tu esti cea care stie ce simte si ce relatie ai avut cu fiecare.

| MyFirstLove a răspuns:

Sa alegi cu inima.