| lolylolypops a întrebat:

Hey!
Am o mica nelamurire pe care nu siu cum sa o rezolv.Este un baiat la mine in liceu cu care nu prea am vorbit, am petrecut impreuna vara trecuta, jucand biliard si table, chestii cu care iti porti pierde timpul alaturi de gasca de prieteni. Dupa ce am inceput liceul, el nu ma mai salutat/bagat in seama.De ceva timp prietenii mei si ai lui spun ca el m-ar placea, uneori il surprind uitandu-se la mine, dar nu stiu sigur daca ma place sau nu.Cum sa il fac sa ma bage in seama? Macar sa vorbim, apropo el spune ca ii este rusine sa vorbeasca cu mine pentru ca ii este teama ca eu nu ma voi uita la el... Sfaturi, va rog mult!

Răspuns Câştigător
| Zabbyel a răspuns:

Da! fa tu primul pas love struck fi îndrăzneață love strucklove struck
dar pe viitor pot aparea comenturi de genu ce gagic urat ai! n-o sa-ti placa acele comenturi(lumea / prieteni or sa rada de tine si al tau gagic mai mult ca sigur)

16 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Bagă-l tu în seamă.

| reihiuke a răspuns:

Pai spune-i sa nu-i fie rusine si ca il placi happy

| Zabbyel a răspuns:

Spune-i ca vrei sa incepeti o relatie mai sus de pretenie(si desigur ca si tu il placi)asta daca si tu il placi happy si mai zi sa lase deoparte rusinea ca doar e barbat nu muiere laughing(Asta o sa-l oftice in sensul bun)

| lolylolypops explică (pentru Zabbyel):

Eu il plac, dar el crede ca nu ma voi uita la el pentru ca nu arata foarte, foarte bine! Dar nu ma baga in seama, nici macar nu ma saluta! Cum sa-l fac sa faca asta? Sa-l bag eu in seama sau?

| lolylolypops explică (pentru Zabbyel):

Nu e urat, urat adica nu are nicio problema, dar e doar cam mic de inaltime!

| lolylolypops explică (pentru Zabbyel):

Multumesc pentru sfaturi!

| lolylolypops explică (pentru Zabbyel):

A...Si vreau sa te mai intreb ceva! Baietilor de obicei le plac fetele indraznete sau nu? Se merita sa fiu indrazneata sau mai bine mai astept, tu ce zici?

| Zabbyel a răspuns (pentru lolylolypops):

Cat de mic mi-este? uite primul coment love struck(nu de alta dar sa mi te obisnuiesti) rolling on the floor
ca sa mi te sarute ii trebuie o scara sa ajunga la tine smug

| lolylolypops explică (pentru Zabbyel):

Haide nu fi rau, are 1, 60 si eu am 1, 65!

| Zabbyel a răspuns (pentru lolylolypops):

Le ador pe fetele îndrăznețe love strucklove strucklove strucklove strucklove struck
cu îndrăznețele faci treaba mai rapida love strucklove strucklove struck

| lolylolypops explică (pentru Zabbyel):

Bine, multumesc pentru toate sfaturile, iti dau funda, mai tinem legatura!:*

| Zabbyel a răspuns (pentru lolylolypops):

Nu-mi da nimic m e y :X tu sa fi fericitawinking

| lolylolypops explică (pentru Zabbyel):

Multumesc si tu la fel! :*

| Zabbyel a răspuns (pentru lolylolypops):

Da! fa tu primul pas love struck fi îndrăzneață love strucklove struck
dar pe viitor pot aparea comenturi de genu ce gagic urat ai! n-o sa-ti placa acele comenturi(lumea / prieteni or sa rada de tine si al tau gagic mai mult ca sigur)

| NoNameasdod a răspuns:

Indiferent de ce zice lumea [ ca e urat, ca nu va potriviti, etc.] nu trage concluzii pripite si fiti mereu alaturi unul de celalalt. Eu te-as sfatui sa nu faceti relatia publica, pentu ca mai apoi..invidioasele [pe tine ] sau invidiosi [ pe el ] vor incerca sa bage `bete-n roate` asa ca, e mai bine sa stiti doar voi :*. Succes

| Lollipop134 a răspuns:

Incearca sa te apropii de el si sa ii dai de inteles ca il placi, daca el a mai timid fa tu primul pas insa cat de repede posibil nu toti baietii asteapta dupa o fata daca cred ca nu au sanse. Bafta!

| Andreiii14 a răspuns:

Ceva de genul : Buna, ce faci?