| TeManancCuNutella a întrebat:

Hey!
Am o prietena d 11 ani, la care i-a venit menstruatia, in august (24), si trebuia sai vina luna trecuta in 14, dar nu i-a venit, si nici acum. Este normal?
Thx kiss

10 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Da,este normal, ciclul nu o sa fie regulat timp de vreo 5-6 luni sau mai multe,poate sa nu vina multe luni, sa nu se ingrijoreze, e normal happy

| covaci101 a răspuns:

Ai o prietenă adevărată dacă îţi spune toate problemele ei! Nu trebuie să se îngrijoreze, este ceva normal la fetele de varsta ei. straight face

| petalouda a răspuns:

Da este destul de normal.

| myhaella922 a răspuns:

Sa nu si faca grijihappy este un lucru normal...asa este la inceput

| nicolestyles a răspuns:

Da... la inceput menstruatia poate"chiuli" sau sa te tina 7-10 zile (asa stiam big grin) funda?hee hee

| Mrrrrr a răspuns:

Daca esti tu si zici (o prietena)big grina e normal. Daca chiar este o prietena las-o pe ea sa se descurcebig grin

| Carllaaa a răspuns:

Cred ca tu esti "prietena ta"rolling on the floor.
In fine:d.E normal

| Sexigirl12 a răspuns:

Fa este ft normal, cred ca ii va aparea peste 2-3 luni!

| mimy17 a răspuns:

Nu este