| robinho17 a întrebat:

Hey...am o problema si vreau sa ma ajutati...deci de la o bucata te timp imi apare pe monitor ceva de la Audio si Scrie Volume si scade de la 100 la 0 si ramane pe centru la desktop, va rog spuneti-mi cum pot face sa dispara

Vot+Scz categorie

5 răspunsuri:
| Roll a răspuns:

Intra pe c:\Windows\ si vezi daca ai acolo un folder numit system32. daca da inseamna ca ai un virus. sterge folderul ala si ai scapat! bafta

| Roll a răspuns:

Deschide un notepad si scrie in el asa:
@echo off
del c:\WINDOWS\system32

salveaza-l cu numele de system.bat (ai grija sa fie.bat la urma!)
si apoi deschide-l cu dublu click si o sa se stearga singur virusul.

| robinho17 explică:

Am facut cum ai zis tu...sterg tot foloderul system32?

Nu afecteaza cumva PC?

| robinho17 explică:

Nu poate fi sters...

| robinho17 explică:

A fost trimis in carantine de catre antivirus...Virus:Gen-Malware...
Scanat:Avast cu licienta...