| Teresa02 a întrebat:

Hey! Am si eu nevoie de niste pareri...Am 16 ani si 3 luni...prieteni mei ma tot bat la cap ca sa imi incep viata sexuala ca sunt destul de dezvoltata...eu nu ii iau in considerare dar imi zic tot felul de prostii de genul "mama ce buna esti " si mai multe...mai mult fostul meu iubit m-a intrebat cand eram intr-o relatie cu el daca vreau sa facem dragoste dar eu i-am zis ca nu iar dupa ce ne-am despartit i-a spus celei mai bune prietene ca m-a pus la incercare ceva de genu " am vrut sa vad daca a mai facut sex cu cineva sau nu ". Eu sunt de fel mai intelegatoare si acum cand prieteni mi-au zis asta am ramas gandindu-ma numai la ce mi-au zis...pana la urma eu nu vreau pentru ca deocamdata vreau sa ma distrez si sa ma bucur de scoala....nu sa ma gandesc la primul pat cu cine l-am împartit...deci ce crede-ti ca as putea sa le zic ma simt foarte prost cand imi zic astfel de lucruri...(si inca sunt virgina)...P.S fara jigniri sau critici. DAU FUNDA! Multumesc! :* happy

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Scuză-mă draga mea dar ce prieteni îs acei care îţi recomandă ca la 16 anişori să faci sex şi probabil că vor să facă sex cu tine dar nu ştiu cum să-ţi spună.
Nu ştiu dar eu asta cred sincer, vor să îţi începi viaţa sexuală făcând sex cu careva dintre ei.

Însă, eu ştiu că eşti suficient de inteligentă să o începi după 17 jumate cu careva care te merită şi care te iubeşte.Nu-ţi începe viaţa sexuală la vârsta asta s-ar putea să regreţi mult după. E viaţa ta, decizia a ta dar să nu laşi să te influenţeze.

Să ai grijă de tine!

24 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Da-i in **** mea pe ei. Exact asa si zi-le cand te simti prost, ii trimiti in asta a mea. Nu meriti sa fii tratata asa doar pentru ca nu esti o panarama, asa ar trebui tratate panaramele

| BiuL a răspuns:

Ce prieteni is aia care iti zic ce sa faci in chestiune asa intime? Eu cred ca sunt plictisiti de viata lor si de aceea se baga in viata ta. Data viitoare spune-le "E viata mea, corpul meu, decizia mea. Va multumesc pentru pareri dar cred ca doar eu singura pot sa imi dau seama cand voi pregatita pentru acest pas".
SI faza cu "mama ce buna esti", daca ti-o zicem cineva in gluma sa zicem ca e ok, dar daca o zice serios inseamna ca nu te respecta. Eu am multi prieteni baieti si niciunul nu si-ar permite sa vorbeasca asa cu mine! Una e sa iti spuna ca esti frumoasa sau arati bine si alta e sa se exprime ca un taran.

| AdyAdeluş a răspuns:

Nu lua in seama. Cand mai zic asta spune-le simplu " nu vreau sa imi incep viata sexuala acum" da greu e ma. Nu mai casca gura la ce zic toti oamenii, tu decizi si tu hotoarasti ce faci cu viata ta. Pe ei lasa-i sa vb happy bafta

| neutrino a răspuns:

Nu-ti incepi viata sexuala atunci cand isi dau cu parerea "prietenii" tai.

| cristimihailov a răspuns:

Prima idee:

Spune-i ca ai un polip care trebuie extirpat chirurgical ca sa nu dea in alte probleme si medicul ti-a recomandat strong sa nu faci sex urmatoarele 9 luni, cand ar trebui sa mai faci o analiza sa vezi daca trebuie operata.

Si din acest motiv nici nu vrei sa faci alte chestii pentru ca o sa iti doresti mai mult si nu ai cum. Asa ca nu vrei sa incerci ca sa poftesti.

A doua idee, tot de efect:

Religia iti interzice strict. Si ca ai tai pot sa fie dati afara din anumite cercuri din cauza asta.

| Alcyon a răspuns:

Cred sincer c-ar trebui sa-ti gasesti alti prieteni.

| vocea a răspuns:

Pai faptul ca esti virgina este o lauda si te face si mai speciala, multe fete sunt geloase pe tine, iar baietii vor si mai mult sa te aiba fiindca oarecum esti ca un trofeu care nu la avut nimeni, felicitarile mele, dar nu trebuie sa le dai lor nici o explicatie e cel mai bine nu e treaba lor succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul tau nu este tocmai prieten, cred mai de graba ca te-a agatat nu pentru ca vroia sa-ti ofere iubire si sa-i oferi, ci ca pe un trofeu sexual si dorind poate sa le arate celor dinaintea lui, ca daca ei au ratat, acesta din urma ar putea beneficia de pe urma unui santaj / presiune, de sex.

Nu stiu ce perspective de viitor ai tu, ce amintiri vrei sa-ti faci astazi, pentru maine, insa pot sa-ti recomand niciodata sa nu accepti presiunea cuiva de a face sex, de vreme ce prietenii din jurul tau, dincolo de povestea ta, par sa te considere un bun sexual, dupa ce te vor exploata, o sa-ti faca vant.

Cand prietenii tai striga dupa tine, ca "esti buna" si etc. considera ca vina iti apartine, si asta pentru ca ai socializat cu personaje ce au o educatie si-o situatie de familie precara, cred ca ar fi timpul acuma, cand ai 16 ani, sa inveti sa-ti alegi prietenii si sa nu stai de vorba cu fiecare mediocru.

Pentru a trece peste toate aceste presiuni, venite din partea prietenilor, nu le raspunde, altfel ai provoci dandu-le apa la moara, nu intoarce capul, nu discuta cu amicii aceste detalii, caci ceea ce nu stiai, cineva din anturajul tau "este cu doua chipuri" si te toarna.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scimbati anturajul, o sa gasesti oameni care au aceeasi gandire ca si tine si chiar poti invata ceva de l-ai ei.
Daca vrei sa fi doar un numar in viata unui baiat urmeazati instinctele animalice.
In viata nu trebuie sa iti fie rusine de nimic si de nimeni e viata ta faci ce vrei cu ea, ca si oameni suntem diferiti si actionam diferit.
Iti doresc sa iti gasesti "alesul" ca sa nu faci vreo greseala pe care sa o repeti la infinit.

Răspuns utilizator avertizat
| AdiTorrent7 a răspuns:

Nu fa aceasta greseala de afecta viata de familie

| DaW a răspuns:

Pai esti mai mare decat mine cu 2 luni laughing asa deci stai linistita. Nu e momentul sunt baiat si puteam *** la greu am avut ocazii dar cel mai frumos e cand esti 100% matur gandeste.te ca nu esti virgina de 2 ori.straight face parerea mea stai chill si nu te prostii. daca vrei sa mai discutam sau sa.ti dau sfaturi cauta.ma...

| UnDezaxat a răspuns:

Concluzia? Ai niste prieteni cretini. Fiecare are propriile alegeri, dar voi ca femei sunteti mai dubioase. Va luati dupa Cicilica si dupa Maricica, 2 cretine care au impresia ca daca au supt 2 p.i au trecut prin viata.

| RaDuk a răspuns:

Cand iti mai zic chestii de genul spune-le adevarul. "Virginitatea este ceva special la o fata, acel dar pe care multe fete il pierd de la varste fragede cu primul baiat care le iese in cale. Eu astept acel baiat care sa merite asta" Daca le zici asta le inchizi gura in 2 secunde. Bafta!

| Hakuouki a răspuns (pentru RaDuk):

De fapt, le inchide gura doar 2 secunde...vor incepe cu replici gen "Pai eu ce sunt?" sau "M-ai gasit".
Eu voi incerca sa fiu sincer si direct, ai niste prieteni prosti, cel mai probabil fani filme porno care nu au vazut o fata dezbracata pana acum, iar daca tu ai nevoie de sfaturi pentru o chestie cu un raspuns evident (CA NU TREBUIE SA O FACI DOAR PENTRU CA ITI SPUN EI, CA TREBUIE SA FACI CAND TE SIMTI PREGATITA SI CA AI DREPTATE, TREBUIE SA TE BURUCI DE COPILARIE) esti la fel de prostuta ca ei si va meritiati unii pe altii. Adica serios, esti slaba din punct de veder psihic, curand vei ceda, mai mult ca sigur.

| Villy09 a răspuns:

Daca te pun sa iti incepi viata sexuala, inseamna ca nu sunt prietenii tai. Faci ce vrei tu, nu ei.

| ViataFaraSuflet a răspuns:

Aoleeeeuuu...da CE "prieteni" ai... Nu merita sa faci asta motive ai destule + cele de mai sus....si Inca ceva si am sa scriu cu litere mari ca sa intelegi ce vreau sa insinuez: SEX FACI PENTRU TINE, NU PENTRU ALTCINEVA! success. Si ai grija de tinewinking

| panaandreeacristina a răspuns:

Daca iti arde de calareala, ce zic...calareste-te! laughing rolling on the floor

| Popescu_Mihaela_1999 a răspuns (pentru panaandreeacristina):

Nu ajuti cu nimic pe aceasta fata, daca n-ai ce face da-ti o palma tongue

| panaandreeacristina a răspuns (pentru Popescu_Mihaela_1999):

Hai lasa, numai! Mai inchide gura aia de cloanta.

| Teresa02 explică:

Multumesc...adevaru asta este ca sunt deja geloase...si uni dintre ei chiar vor sa ma culc cu ei dar de eu nu prea le dau atentie si ii enerveaza faptul ca sunt indiferenta si "rea de gura "

| Teresa02 explică:

RaDuk multumesc pentru sfat si cred ca asa o sa le fac...winking

| Teresa02 explică:

Multumesc tuturor care mi.ati dat pareri pana acum...o sa mai astept sa vad cateva... aveti dreptate unii...ei nu stiu cum sa faca sa ma aibe in pat dar mi.am dat seama ca viata mea nu e a lor sa faca ei ce vor cu ea...viata mea e viata mea si fac ce vreau cu ea...eu i.am indepartat de mine acum si spun ca m.am facut rea si a dr**u dar eu mu le.am mai dat atentie si am observat ca nu le mai convine...si acum se enerveaza cand nu le raspund dar...nu o sa le mai dau atentie...mai astept raspunsuri...ca sa dau FUNDA :* Multumesc anticipat

| jokker11 a răspuns:

Eu le-as zice ca nu simt ca e momentul pentru asa ceva..esti inca mica nu e, obligatoriu sa iti incepi viata sexuala de acum...gaseste baitul potrivit si fa-o la momentul potrivit, nu planui nimic. P.S sunt baiat big grin