| anonim_4396 a întrebat:

HEY. As avea si eu nevoie de un sfat. in special de la fete daca e posibil dar su de la baieti.Am in clasa o colega pe care o iubesc enorm, cu care ma inteleg foarte bine, si nu prea stiu cum sa ii spun sau ce sa fac ca sa isi dea seama ca o iubesc. Din cate am vazut pana acum ma cam place si ea pe mine... funda+vot, astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| MaDeclarFan a răspuns:

Pai,cand sunteti doar voi, o iei mai pe ocolite si o intrebi cum ar fi sa fiti voi 2 impreuna.Ii faci complimente,te uiti dupa ea,intri in vorba cu ea cu chestii mai banale (nu plictisitoare sau prostesti) ca sa-si dea seama ca vrei sa-i atragi atentia,daca se pricepe la o materie mai bine decat tine,cere-i ajutorul,si ofera-te sa o ajuti chiar daca nu-ti cere ajutorul, iar daca observi ca te place, intreab-o daca vrea sa fie cu tine

4 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Buna ...nu e chiar asa de greu cum pare.doar esti baiat si trebuie sa fii tupeist,sa ai curaj... poti sa-i zici ca o placi sau poti sa-i arati :vorbeste frumos cu ea, fii insistent, sa nu fii niciodata indiferent.ai rabdare cu ea, incearca sa o intelegi, fii alaturi de ea. daca si ea te place nu e nici o problema.gandeste-te ca toate vor fi bine. baftalove struck

| Anduuu a răspuns:

Pai daca tu crezi ca si ea te place, la sfarsitul orelor spune-i sa te astepte putinbig grin.si ii spuihappyCuraj! Si o sa mai primesti raspunsuri gen..."Spune-i pe mess", eu n-as face asta, cred ca un baiat trebuie sa fie suficient de matur sa intrebe o fata daca vrea sa fie prietena luiwinking! Pur si simplu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Laud-o in fata clasei, apar-o cand cineva comenteaza la adresa ei, vorbeste si tu cu ea,cere-i tema, poti chiar sa ii cumperi o ciocolata pentru tema,zambeste-i poti sa ii spun dupa ce ti-a dat tema:"esti cea mai draguta fata, vorbesc foarte serios"
Sau cere-i id si vorbiti acolo, spune-i la fata ce simtiwinking nu are rost sa ti-o ia altul inainte! Baga-te tu cu ea in seama! bafta

| printseeeesaaa a răspuns:

Pai pentru inceput nu`ti arata sentimentele incearca sa o llasi moale fa`i complimente dar nu exagera ajut-o, daca ai nr ei de telefon sun-o dai o intalnire la un suc si totul va decurge confrom sentimentelor daca te place va fi atrasa de invitatile si complimentele tale si isi va deschide sufletul daca nu te place nu va accepta sau va gasi scuze proaste succes indragostitulewinking