| diiiiiiia a întrebat:

Hey.
As avea si eu nevoie de un sfat.
Qm sa-i zic mamei ca eu am un prieten.
Nu e primul. dar de ceilalti nu i-am zis.
Adica ma rog stie ca i-am placut dar nu stie ca am fost cu ei.
De data asta e serios sunt cu el de o luna jumate.; x
i-am zis mamei ca`l plac si a zis ca e Ok da sa nu ajungem
La,, schimb de fluide" si eu m`am sarutat cu el m`am si mozolit.
i-am zis mamei de un simplu pupic pe obraz.
Si i-am zis ca baiathul e cuminte si dragut si de fapt
El e golanash, fumeaza. si are noroc ca`l ajuta fata de ingeras
Ca altfel.
Dar nu stiu cum sa-i zic ca sunt cu el si sa-i povestesc tot as vrea
Dar parca ma tine ceva thinking
Mama nu l-a vazut niciodata.
As vrea sa i`l prezint cumva dar nu pot sa i`l aduc la usa sau sa-i dau poze ca cica din poze n`are ce sa inteleagathinking
Nuj am avut si o cearta cu el ca am fost plecata in grecia si el m`a inselat oh go on
IN fne ne-am impacat. dar acum is la tara si nu stiu parca imi e frica sa nu ma insele iar. am vb despre asta si mi-a zis ca prima data a fost o greseala dar nu au facut nimic adica nu s`au sarutat nu nimic.
Nuj mai e si faza cu daca i`l prezit mamei cu toate cu la astatre sa`mi spuneti voi cum sa fac dar sa nu se desparta de mine intr-o saptamana ca cine stie thinking lucrurile se schimba de la o saptamana la alta. acum debea astept sa ma intorc sa-l vad sa ma ia in brate sa ma sarute; x dar cum sa-i zic mamei ca daca ma vede intr-o zi cu el cine stie in ce postura thinking eu ce fac thinking
Help dau funda :*:* si like`uri :*

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| johnyboy a răspuns:

MAI COPII, VOI IN LOC SA GANDITI SIMPLU, GANDITI FOARTE COMPLICAT...de ce trebuie' sa-l cunoasca parintii? de ce atatea probleme? de ce trebuie sa-i pov absolut tot despre ce-ai facut cu el...mai ales ca ai o frica sa vb despre el cu mama ta? fii cu el si gata,
si inca ceva cand zici ca te-a inselat inseamna ca facut sex cu altcineva, nu atunci cand a filtrat sau a pupat pe cineva sau a zambit la cineva... offf!

| SeniiiOritta a răspuns:

Buna dia!
- Eu in locul tau i'as povesti mamei astfel:
"Mama, stii de baiatul de care ti'am zis ca imi place? M'am atasat foarte tare de el si.de acum 1 luna si ceva avem o relatie stabila. e un baiat bun, dragut si niciodata nu m'a lasat la greu!
[Daca o sa te intrebe de ce nu i'ai zis mai devreme o sa ii zici]Dar mama, intelege ca eu am incercat sa tin relatia departe de ochii vecinilor si poate auzea cineva...Si nu doream sa fiu aratata cu degetul pentru ca baiatul ala este un baiat bun, si mie mi se pare ca il merit intr-o parte.Dar il plac si alte fete.Si nu vroiamm...Si in plus.Nu stiam cum o sa reactionezi fiind "prima" mea relatie.Te rog iarta'ma si. Daca te rog frumos, pot sa il aduc la noi sa il cunosti si blaa bla? Sa stii ca nu e un baiat rau ci chiar din-potriva e un baiat bun si cuminte.

-O sa ii explici baiatului cum sta treaba, ca mama ta vrea sa il cunoasca si ca are o parere buna din cate i'ai zis.Si ca nu trebuie sa fie ingrijorat pentru ca mama ta e o buna femeie la suflet si il va accepta in inima si sufletul ei. Ea deja viseaza ca voi doi sa fiti de nedespartit si vrea sa va auda vorbind unul cu altul ca ea si primul ei iubit in copilarie (Chiar de nu e adevarat ^^ nu il minti ci doar il ademenesti catre mama ta)

Sper sa te ajute
Te pupp! Mai incolo vedeti voi
Sa va TsiNa! :X
Numai bine!

| bebitza_3952 a răspuns:

Eu deci.si eu am avut aceeasi problema.dar nah am trecut.normal orice mama intreaba daca ai prieten ei bine mama m-a intrebat si pe mine.i-am zis ca da ( ps mama me e ff severa nici nu stiu km am avut curaju sa-i zic ) si nah mi-a zis stii u : ai grija si de astea (crede-ma m-am mirat ff mult ) dar uite ca acu a ajuns sa tina cu el decat cu mine.hee hee.( ps am 7 luni si ceva cu el tongue ) si apropo si pe mine m-a inselat.dar stii dupa ca te injeala sau te va injela daca te iubeste o sa vina la tine si o sa fie mult mai dragastos (Asta daca tai inceput viata sexuala cu el). nu stiu eu pe el l-am lasat m-a inselat am trecut.si crede-ma ca cand a vazut ca nah nu i-am sarit in cap ca altele.adica nah nu tarehee hee nah. in fine poveste lunga... voiam sa iti spun ca acu de vreo 3 luni incoace nu ma mai inselatbig grintongue.si ma iubeste ff mult.:X:p...e ff dragastos.deci.nu stiu parerea mea e sa iti iei inima in dinti si sa-i spui mamei tale adevaru.:Xtongue.o sa fie bine. take care:*.ti tzuk:*>big grin