| DirtyLittleGirl a întrebat:

Hey, as vrea sa ma fac roscata sau blonda. De aceea am adaugat aceasta intrebare aici, este cea mai vizualizata categorie. Am tenul alb, ochii caprui verzui, inchis, sunt satena. Am fost bruneta, am aratat naspa din cauza pielii, parca as fi fost Morticia Adams. Si nu ma voi mai intoarce niciodata la negru pentru ca este foarte greu de scos din par, mai ales ca eu ma plictisesc repede de culori. M-am gandit sa ma fac roscata sau blonda, acum nu stiu exact cu ce culoare mi-ar sta mai bine, imi plac ambele. Cand ma refer la blond, ma refer la orice blond in afara de blond miere, ceva mai deschis, daca credeti ca mi-ar sta bine. Iar la roscat la fel cu ce fel de roscat credeti ca mi-ar sta mai bine, as dori si poze.
Deci... blonda sau roscata, va rog sa sugerati si ce fel de nuanta?! Multumesc, dau funda! Vreau pareri atat de la fete cat si de la baieti.

Răspuns Câştigător
| d182 a răspuns:

Si eu am tenul foarte deschis. am fost si roscata si bruntea, iar acum sunt blonda.
imi placea cand eram bruneta pentru ca imi facea tenul si mai alb si adoram asta :)). weird, right?
blondul nu mi se pare ca mi se potriveste asa de mult la fata dar tot imi place cum sta pe par. totusi nu prea-ti recomand sa te faci blonda daca ai un ten deschis, nu stiu asta-i doar parerea mea.
Rosu mi se pare cea mai indicata si draguta culoare mai ales pe ten alb.
http://data.whicdn.com/......_large.jpg
saaau daca-ti place portocaliul de genul
http://data.whicdn.com/......_large.jpg
:3

| DirtyLittleGirl explică (pentru d182):

M-am facut roscata, thk.

6 răspunsuri:
| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Buna. Parerea mea este sa te faci blonda, dar pana o sa ti iasa parul blond o sa ai de munca, dureaza mult timp. Stii de ce zic sa te faci blonda? Eu " sunt ca tine " : am ochii verzi caprui, fata deschisa, am fost bruneta pana acum 2 saptamani cand m-am hotarat sa ma fac jumate ciocolatiu, jumate blond.M-am decolorat de doua ori si mi-a iesit un blond asa mai inchis la crestet si la varfuri un maroniu asa pentru ca nu are cum sa ti iasa un blond frumos asa cum iese pe parul nevopsit(de la decolorant). Multa lumea m-a vazut cu parul cum am descris mai sus, fara sa fiu momentan vopsita si mi s-a spus ca imi sta foarte bine asa, blonda. Eu deocamdata ma fac jumate ciocolatiu si jum blond pentru ca vreau ca parul de la varfuri( cel maroniu) sa mi se dechida ca cel de la crestet ca sa pot dupa aceea sa ma fac blonda (alb) tot parul si sa mi iasa aceiasi culoare si la crestet si jos. Deci fa-te blonda. O sa ti stea bine. Te pup :*

| HolyPotato a răspuns:

OK, în primul rând uite "reguliile" roșcatului:
ten deschis-roșcat închis
ten mediu-roșcat deschis
Dacă părul tău e șaten deschis în mod natural, optează pentru blond, iar dacă e șaten închis, alege roșcatul.
Te pup! happy

| iubesc a răspuns:

Eu zic sa te faci roscata. iata aici o pozica detaliata http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Maxim96 a răspuns:

Roscata ar fi cel mai bine.

| DirtyLittleGirl explică:

Toti meritati cete o funda, multumesc.