| adrianajollie a întrebat:

Hey! as vrea sa stau cu un prieten bun al fostului meu prieten, insa el e cam timid si nu prea stiu cum sa ma comport in preajma lui. Vreau sa stau cu el cat mai repede si sa-l fac sa tina la minewinking
Urgeeent! dau fundabatting eyelashes

4 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Situatia ar putea fi mai complicata pentru ca este amicul fostului, dar daca chiar va doriti, nu cred ca e o piedica. Mai ales daca ai terminat cu el.

Pai primul lucru:
Vorbeste-i!
Fii prietena lui inainte de toate, si nu incerca sa-i oferi prietenia ta[ in sensul de iubita] inainte sa ti-o ceara.
Amic inainte de iubit se poate. Ba chiar si dupa. De exemplu iubitul meu e cel mai bun prieten al meu.
Ai grija sa arati mereu bine, sa fi in preajma lui, afla ce-i place, invoaca in discutie ce-i place. Mai baga-l in seama din cand in cand, dar nu mereu, chiar daca este timid, cand va vedea ca tu esti interesata de el, iti va da si el un SMS sau te va baga in seama pe mess. Dar important este sa faci tu primul pas.

Daca deja ati facut prezentarile si sunteti in cerul de prieteni, sau cam asa ceva nu trebuie decat sa astepti momentul potrivit si sa-i spui ceva. In principiu, poti sa-l intrebi orice, dar fa-o cu zambetul pe buze, pe un ton amical, in felul asta nu se va simti brusc emotionat sau iritat. Si, fara sa prinzi de veste, o sa va intindeti la discutii interminabile, ca niste vechi prieteni.Trebuie sa fii sincera, naturala, relaxata.

| DenisaAbdn a răspuns:

Zbang! Te-a lovit dorinta de razbunare pe fostul. Dar timidul ce ti-a facut?

| lolipop_5666 a răspuns:

N-ar trebui sa-ti fie prea greu, ma gandesc ca va cunoaste-ti, atata timp cat el este un prieten de-al fostului tau iubit...insa iti dau un sfat, nu te pripi, fiindca fostul ar putea sa nu te vorbeasca de bine, mai ales daca v-ati despartit intr-un mod mai neplacut...mult succes si multumesc pentru funda ca stiu sigur ca mi-o vei da

| marsh a răspuns:

Te duci la politie