| Andreea3219 a întrebat:

Hey:d. Voi ce parere aveti despre epilatul pubian cu ceara de unica folosinta? Eu sunt PRO. Prefer sa ma doara mai mult o data, decat sa ma epilez de nu stiu cate ori pe luna. Eu una, ma epilez de 1 an cu ceara, m-am epilat si cu crema inainte. Acum ma epilez la un tip la care ma epilez si pe picioare, il cunosc de ceva vreme si nu am probleme cu chestia asta, colegele mele se mira cum de pot eu sa-mi dau chilotii jos in fata lui si stau linistita cat el ma epileazahee hee Voi ce parere aveti? Mentionez ca am 12 ani big grin va urez un an nou fericit:*

Răspuns Câştigător
| glamour a răspuns:

Pai e ok. Unele prefera ceara de unica folosinta in defavoarea celei care se incalzeste insa daca stai bine sa te gandesti microbii mor cand ceara aceea e reincalzita. Fiecare cu alegerea ei. Mi-ar fi rusine sa ma epilez la un tipbig grin sincer eu nu am fost pana acum la niciun salon ca mi-e rusine si de femei dar de barbatilaughing

13 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Pai nu am spus ca am padure acololaughing ma rad insa nu-mi place pentru ca parul creste repede inapoi, se indeseste si e foarte aspru.
stillavirgin31m, cred ca nu ti-ar placea sa dai limbi si sa te intepi de parul care abia incepe sa creasca dupa folosirea lamei. laughing Deci ceara e mult mai practica si mai ok.

| simiiii a răspuns:

Heii`! hmm bien ca nu iti este rusine si nici nu ar trebui sa iti fie. Sincer! prietenele tele problema st invidioaselaughing ele s`or epila acasa. n-ai dc sa-ti faci grija. P. s ai griaj cu tipu ala:* Sper ca te-am ajutat. Sa ai un an now fericit asa cum ti l-ai dorit! ai griaj de tine pupiki:*

| lplostonyou a răspuns:

Esti o fata curajoasa si in plus nu ai de ce sa-ti fie rusine, multe fete se epileaza in zona pubiana, e un lucru normal si in plus e mai cool daca esti epilata in zona aceea, e si mai igienic, sincer mie de exemplu imi plac mai mult fetele care sunt epilate sau rase acolo jos, sunt mai sexy.Nu mai vorbesc ca e mai fain pentru baiat cand da li*bi intr-o pasarica epilata decat una paroasa, pffffuihappy

| haiZI a răspuns:

Ca e cam pervers si ar trebui sa-ti fie rusine?

| Ionut a răspuns:

12 ani? mica mai esti laughing ce naiba ai intre craci, amazonul? Scuzati-mi expresia.

| Andreea3219 explică:

A trecut un an de cand m-am epilat prima data pubian la el, am depasit faza cu rusinealaughing si nu e pervers!

| Andreea3219 explică:

Stati linistiti eu am fost cea mai pudica persoana de pe acest Pamant! acum m-am obisnuit cu ideea ca trebuie sa ma epilez si gt cu rusinea, ma gandesc la altceva si-mi trece pup :*

| Andreea3219 explică:

Vroiam sa va anunt ceva : am luat in cosiderare sfaturile voastre si ma epilez la o fata acum, multumesc de sfaturi tuturor!big grinbig grinbig grin

| MitroiBogdan a răspuns:

Eu am 2 pareri : prima ese ca minti de ingheata apele, o fata la 12 ani este dezvoltata hormanal la fel de mult ca si un nou nascut bine aproximativ. daca ai pilozitae crescuta e cauzata de o dereglare hormonala caz in care trebuie consultat un medic.
a doua parere: in cazul in care e adevarat ce spui eu cred ca tipul respectiv presteaza mai mult decat un epilat cred eu de aceea nu iti este tie rusine sa te dezbraci si sa te :cracesti" scuzati expresia, in fata aluia ca doar ala nu o face serviciul pe degeaba, iar in cadrul primei pareri ai adaug faptul ca aceasta asa zisa minciunica ai spus-o doar asa ca sa te dai tu mai matura mai interesanta mai vai draga ce tare sunt eu ma dezbrac in fata unuia. In locul tau intai mi-as sterge mucii de la nas as mai repeta de cateva ori alfabetul si tabla inmultirii ca de poate oi fi uitat-o in acest moment si dupa ce m-ar incuia mama cativa ani in casa pana fac cel putin 17 ani e atunci sa te gabdesti tu la epilatul si dezbrcatul in fata unui baiat ca ma gandesc si eu acum ca poate atunci oi avea si tu dracu mai multa minte si afli si tu ce e aia cotraceptie intre timp daca comentariul meu este prea acid si daca crezi ca e calomnios ceea ce zic eu te rog sa imi trmiti un mesaj pe mail sau chiar aici la prfil.

| MitroiBogdan a răspuns:

Tot ramane a doua problema! Cum sa te epileze un tip? Dumnezeule mare! Sfatul meu... du-te la o femeie pana nu mai cresti si ii dai tipului idei... Daca nu i-ai dat deja.

| Astaeparereamea a răspuns:

12 ani zici ca ai, tac-tu stie ca te epileaza ala?

| mih5a a răspuns:

12 ani:O:O:O:O? Nu e cam devreme?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca esti o mincinoasa mica. Sau un fel de maimuta. La 12 ani ar trebui sa ai foarte putin par pe picioare, care sa nu necesite ceara. Plus ca nici un cosmetician serios nu ar face asa ceva. Ia-r fi frica ca pe urma poti sa il acuzi de cine-stie-ce... Asa ca du-te si citeste o carte, sau roag-o pe maica-ta sa te incuie in camera vreo 3 ani, pana iti vine mintea la cap.