| 1234sttt a întrebat:

Heei! Nu de mult timp m-am epilat pe brate cu ceara( pentru prima data),iar mai apooi cand firul de par a inceput sa creasca mi-au aparut foarte multe bubite, urate rau. Am reusit sa scap de ele cu o crema insa tot mai am cateva. Acum ma tem sa ma epilez din nou cu ceara pentru ca nu am chef sa stau iar sa ma dau cu creme si prostii... M.ar tenta sa ma epilez cu crema si as vrea sa va intreb daca epilatul cu crema produce aceste bubite? Ce parere aveti? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Estera123 a răspuns:

Asa se intampla tuturor fetelor dupa ce se epileaza pentru prima oara pe brate cu ceara.
Poti folosi Cutaden sau Fluocinolon in primele 5 zile, apoi o sa iti dispara. Si cu timpul, nu o sa iti mai apara dupa epilat. Asa mi s-a intamplat mie.
Cel mai indicat ar fi sa te dai cu unul din unguenturile alea doua imediat dupa ce te-ai epilat sa eviti aparitia bubitelor.
Cu crema nu m-am facut niciodata, dar nu cred ca iti apar.
Mai bine suferi primele 2-3 luni cat iti mai apar bubitele, apoi o sa vezi ca o sa fie totul in regula.

4 răspunsuri:
| FrozEenSoul a răspuns:

Firul de par produce aceste bubite... Adica atunci cand creste firul de par isi cam face loc prin piele si de aceea se intampla asa.Nu stiu cum sa iti explic altfel... Practic e o iritatie. Bafta si succes

| 1234sttt explică (pentru FrozEenSoul):

Da,am inteles lucrul asta, insa ma intrebam daca la crema depilatoare se produc tot atat de multe.

| FrozEenSoul a răspuns (pentru 1234sttt):

Cu crema nu faci absolut nici o bubita! Succes 'tongue

| soffie a răspuns:

Foloseste spray sau crema antiiritanta, calmanta