| alexandrastietotul a întrebat:

Hey
dau funda si vot
Am si eu 2 intrebari legate de Sex/Dragoste
1. Care este diferenta intre a face SEX si a face Dragoste?
2. Adica cand faci mai multe numere? cand faci sex sau dragoste cum a dica 1 numar 2, 3 pana mea :*?
Vreau sa stiu mai multe :*

FUNDA

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Da...stersul asta e cu dus si intors pentru ca exista riscul sa ramana totusi spermatozoizi pe penis. Trebuie sa faca dus dupa. Dar cel mai bine folositi prezervativ. Altul pentru fiecare numar.
Faza cu ejacularea afara nu merge pentru ca barbatii au un lichid care iese inainte de sperma propriu-zisa. Acel lichid poate contine spermatozoizi si deci poti ramane insarcinata.
Concluzia este : protejeaza-te cu prezervativ.

9 răspunsuri:
| Vix999 a răspuns:

1. Sexul nu implica sentimente. Se bazeaza strict pe atractie sexuala, nu trebuie sa fii indragostit/a de partener sau sa fii intr-o relatie cu el/ea.
2. Se pot face mai multe numere in orice circumstanta (fie ca faci doar sex, fie ca sunt si sentimente implicate). Un numar se termina cand ajungi la orgasm si ejaculare. Se face o pauza dupa care se incepe un alt act sexual (adica un alt numar)

| alexandrastietotul explică (pentru Vix999):

Asa si dac tine tot in tine si zice sa nu isi da drumu in tine...sau se sterge si dupa 2-3 min din nou facem ne protejat sunt riscuri la sarcina?

| alexandrastietotul explică (pentru Vix999):

Ok multumesc :*

| Vix999 a răspuns (pentru alexandrastietotul):

Da...stersul asta e cu dus si intors pentru ca exista riscul sa ramana totusi spermatozoizi pe penis. Trebuie sa faca dus dupa. Dar cel mai bine folositi prezervativ. Altul pentru fiecare numar.
Faza cu ejacularea afara nu merge pentru ca barbatii au un lichid care iese inainte de sperma propriu-zisa. Acel lichid poate contine spermatozoizi si deci poti ramane insarcinata.
Concluzia este : protejeaza-te cu prezervativ.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Sex faci numai pentru distractie si nu conteaza cu cine, iar dragoste faci cu persoana iubita, cu care esti impreuna.

| WhiteLover a răspuns:

Dragostea inseamna implicare de sentimente,sexul e de placere,asa la cei care nu is implicati intr-o relatie.bun,dar vezi tu,si cei casatoriti le fac pe amandoua.fac dragoste atunci cand se mangaie mai mult, isi spun in timp ce o fac cuvinte frumoase, ca se iubesc, se saruta, e mai slow asa.cand fac sex,e mai nebunesc, pozitii, oral, chestii, intelegi?

| Deeiutsa a răspuns:

1. cand faci dragoste inseamna sa nu trebuiasca sa iti pierzi virginitatea daca o poti lua asa sau mai simplu Dragoste= Sex oral... 69 big grin
2.La sex... poti sa faci mai multe numere adica... sa faci diferite pozitii:*

| Ady994 a răspuns (pentru Deeiutsa):

Clar nu stii ce inseamna dragoste si ce in seamna sexlaughing)... mai multe numere inseamna sa iti dai drumu de mai multe ori

| Diana_Oana_1991 a răspuns:

Diferenta dintre sex si dragoste e simpla. Sex-ul e dorinta animalica a omului pentru placere si poate fi consumata cu oricine Dragostea pe de alta parte se poate efectua numai cu persoana iubita, atunci cand faci dragoste pui accent pe ce ii face placere partenerului mai mult decat pe ce iti face placere tie. La intrebarea nr 2 pot sa iti spun ca este irelevant daca faci sex sau dragoste, ambele se pot face in mai multe numere. Poti face sex un singur numar si poti face dragoste mai multe sau invers. Nu e ca si cum dregoste se face numai incet si delicat, dragostea poate fi la fel de perversa si nebunatica ca sexul, sau mai mult, ideea este ca partenerii pot face orice nebunie atata timp cat ambii se simt bine. Adica exista persoane care se joaca de-a dominatorii si considera ca fac dragoste, pentru ca formeaza un cuplu stabil si se iubesc iar acesta este fetisul lor. Sexul se face cu persoane de care nu-ti pasa, fie ca e un numar, fie ca sunt 10.

| YuLyyan99 a răspuns:

Sexul e mai haotic si mai salbatic unde totul se intampla repede in general 10/30 min, iar dragostea se face cu mai multa pasiune si mai multa... dragoste{laughing}