| Makovei_Iuly_1995 a întrebat:

Hey! Deci am o colega foarte buna in scoala care am reusit sa mi-o fac o prietena foarte buna, si imi place de ea o iubesc si nu stiu cum sa ii spun imi e frica sa nu reactioneze prost si sa stric si relatia de prietenie dar imi e frica in acelasi timp sa las balta chestia asta si dupa sa regret. Imi puteti spune ce ar trebui sa fac? Va multumesc pentru ca ati citit tot!

14 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Perfect, asculta sfatul meu, invit-o la revelion cu tine, o imbeti si o rupi la pasarica!

| neutrino a răspuns:

Adesea vad aceasta inteligenta intrebare si dorinta baietilor de a nu risca nimic si daca se poate sa vina fetele sa le sara in brate si sa-i sarute. Exista o mica poezie, formata din cateva versuri, unde vei gasi raspunsul mult cautat de tine, si nu numai: "Voci din public" de Cosbuc.

| LoveSleep a răspuns:

Nu-i spune, nu fii prost. O ai pe Manuela.

Răspuns utilizator avertizat
| Hakuouki a răspuns (pentru LoveSleep):

Cat de rau.
Eu spun sa-i scrii... daca ii scrii ei cum scrii pe site, ajungi la manuela.

| LoveSleep a răspuns (pentru Hakuouki):

Nu știu cu cine vorbești.
Legat de "fii", văd și eu că am scris greșit. Sincer îți spun că niciodată n-am știut cum naiba se scrie.
Când e "nu" în față se scrie cu un "i", dar logic s-ar scrie cu doi. thinking

| LoveSleep a răspuns (pentru gaboruGG):

N-ai vrea laughing

| Hakuouki a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu, doar "cat de rau" era pentru tine. happy
Stai calm, la chestia cu "i" sunt in aceeasi situatie ca si tine.

| Makovei_Iuly_1995 explică (pentru gaboruGG):

Lol rolling on the floor

| Caro34 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa incerci; incercarea moarte n-are! Daca iese ceva, ramaneti impreuna, daca nu, la ce bun sa alergi dupa cineva la infinit, daca nu-l poti avea? Prietenia e, cred, primul pas din multitudinea celor care ne fac fericiti! Observ-o un timp, fii mai prin apropierea ei, apoi iti vei da seama de reactii si ii zici finut ca o placi. Nu te grabi si nu fi nepoliticos! Cuvintele frumoase ne aduc oamenii aproape si cele urate ii indeparteaza de noi. Numai bine!

| Makovei_Iuly_1995 explică (pentru Caro34):

Avem 10.000 mes in 3 saptamani vb foarte mult stam mereu impreuna ne tachinam dar nu stiam cum sa-i spun ca o plac.Si am impresia ca si ea ma place.

| AlexDFY a răspuns:

Dupa cum ai scris si tu, daca iti e foarte buna prietena, stai si vorbeste cu ea, si daca sunteti singuri, pupo pe obraz, isi va da seama ca o placi, daca nu ai curaj, pur si simplu zi direct, decat sa regreti mai tarziu ca nu ai facut asta, mai bine fao.Precizeaza varsta ta si a ei.Bafta

| AlexDFY a răspuns:

Frate, exact cum a zis si Caro34, daca nu risti nu castigi, FRATE, daca o placi, zi odata, daca nu o faci o sa vina altu si o ia,,, seduce sau se duce,,, daca totusi nu iti faci curaj, ultima solutie e sa ii scrii un mesaj, si asta e, dar nu o sa aprecieze prea mult, mai bine ii spui fata in fata ca sa vezi ce reactie are.