| cretzulycy a întrebat:

am citit mult pe internet despre acest lucru, dar nu stiu ce sa facsad. Mie imi place de cel mai bun prieten al meu de 2 ani de zile, dar imi este frica sa ii spun ce simt, nu vreau sa stric relatia dintre noi, asa ca un mic sfat... va rog! (apropo: el nu are prietena si nici nu ii place de nimeni la momentul actual)

Răspuns Câştigător
| AndreeaDenisa0778 a răspuns:

Daca spui ca sunteti cei mai buni prieteni de 2 ani de zile eu zic sa-i spui ce simti pentru el. sigur va intelege ce incerci sa-i transmiti daca o sa vorbesti din suflet cu el. poate cine stie.lui ii place de tine si ii este rusine sa-ti spuna.Incearca.baietilor le plac fetele ambitioasewinking Sper sa-ti fi fost de ajutor sfatul meu! Bafta cu baiatu` ala :* Funtita?batting eyelashes

3 răspunsuri:
| pick1990 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa ii spui. in general, cele mai frumoase, si mai lungi relatii, sunt cele dintre prieteni buni.

| cretzulycy explică:

Da dar imi e frica... daca el se supara sau mai stiu eu ce si nu o sa mai fie nimic la fel intr noi?!

| anna_3150 a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca ar trebui sa-i spui poate simte si el acelasi lucru si daca este reciproc poti face tu primul pas intr'o relatie daca el nu are curaj! succes :*