| eustiutot2k19 a întrebat:

Hey, este prima data cand adresez o intrebare de genul in mediul online dar nu stiu ce sa fac, am nevoie de ajutor.
Sunt boboc si imi place de o fata din clasa dar nu stiu daca si ea ma place. Vorbesc cu ea pe whatsapp si imi raspunde la mesaje, dar nu imediat. Ieri a fost ziua mea si de exemplu cand am fost sa o serversc cu bomboane (la liceu ma refer) ea a zis vino sa te pup.
Nu stiu ce sa fac, as intreab-o daca ar vrea sa fie cu mine dar nu as vrea sa ma refuze, dupa mi-ar fi prea rusine ca sa ma mai duc la liceu.
Ce credeti ca ar trebui sa fac ca ea sa fie cu mine? Eu o bag in seama, ma dau pe langa ea, ii acord atentie, dar nu stiu daca si ea ma place sau nu.
Aveti niste sugestii bune pe care le-as putea lua in considerare?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cu toata ingrijorarea care te ''incearca'' si te-a impiedicat pana acum sa-i spui in mod direct care sunt sentimentele tale si ceea ce simti fata de ea, a sosit momentul cel mai bun si din acest motiv este indicat ca fara vreo retinere s-ai incerci sa faci tot posibilul ca intr-un moment sa ramaneti doar voi sa o intrebi daca vrea si accepta sa deveniti prieteni apropiati. Iar daca nu ai suficient curaj si tupeul necesar, atunci poti sa-i faci propunerea pe unul dintre mijloacele de socializare pe care le foloseste ea. Dar nu amana prea mult fiindca un alt coleg mai tupeist ti-o va ''sufla de sub nas'' inainte de-ati da tu seama si vei ramane cu buzele umflate. Bafta. Succes!

| eustiutot2k19 explică (pentru corbulalbrosu):

Am intrebat-o daca ii face placere sa vorbeasca cu mine si ea a zis : "normal doar suntem colegi"

| eustiutot2k19 explică (pentru corbulalbrosu):

Am intrebat-o daca ii face placere sa vorbeasca cu mine si ea a zis "normal doar suntem colegi". Ce inseamna asta, ca ea ma place doar ca si coleg si ca nu am sanse cu ea?

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Spune-i ce simți pentru ea și dacă și ea te place o să îti spună.

Răspuns utilizator avertizat
| Legendarydk a răspuns:

Nu face asta, sa nu te bagi niciodata intr-o relatie cu o colega de clasa, pentru ca nu se va termina bine

| Vikaa a răspuns (pentru Legendarydk):

Cine stie, cunoastewinking

| eustiutot2k19 explică (pentru Legendarydk):

Păi de ce spui asta?