| Andreea3219 a întrebat:

Hey fetelor, cum a fost prima voastra menstruatie, am vazut ca unele fete sunt cam speriate de termenul "menstruatie" La mine a fost ceva cat se poate de simplu, s-a intamplat la 12 ani jumate si am observat cand m-am trezit, m-am dus frumusel la baie, am facut un dus, m-am inarmat cu un absorbant si apoi am sunat-o pe mama. Eram foarte fericita ca nu ma durea nimic, insa cateva luni mai tarziu au aparut durerile abdominale, deci pe voi in ce "ipostaze" va surprins menstruatia?

10 răspunsuri:
| Anakatsu a răspuns:

A FOST ATAT DE MARFA cea mai uluitoare experienta din viata mea cand am vazut am avut un eyegasm(sau cum dracu so scrie)

cand am citit asta m-am gandit la : "cum a fost primul sarut" sau "cum a fost prima noapte de amor" da nu am vazut "cum a fost prima menstratie" laughing))))rolling on the floor))) ma-i facut fericit bft

ar trebui sa primesti o urare ca "la multe menstruatii?"

| Loovee a răspuns:

Pai era zi de primavara laughing
M-am dus la baie am inceput sa rad in hohote laughing
I-am zis mamei si atat happy
Nu am avut nici un fel de dureri si nici acum nu am... si nu am avut niciodata. :p

| analoveskorea a răspuns:

Pai la mine s-a intamplat vara in august, pe 20 si ceva daca tin bine minte, 24 parca.la inceput intrasem in panica putin, ma intrebam ce poate fi i-am spus mamei, ea mi-a cumparat absorbante, noroc ca s-a intamplat in vacanta, dureri parca nu am avut, de obicei am inainte cu cateva zile dureri abdominale usoare...

| dianaandra1467 a răspuns:

Păi, era dimineață. Am mers la baie, m-am spălat frumos, am pus un absorbant. Oricum, mama a observat, că dacă nu aș fi fost leoarcă la școală. Apoi mi-a venit peste 2 luni, iar apoi peste 4, adică joi și curgea foarte mult și aveam niște dureri de stomac groaznice. Acum e mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CIUDAT!laughing
Fix asa si mie sa stii:O
prima oara eram pe wc si m-am speriatI don't want to see
Mie mi-a intarziat 2 sau 3 lunihappy
Succes la alte raspunsuriwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact ca la tine.si cand m au luat durerile dupa vreo 3 luni.auchh.naspa moment.prima data am crezut ca o sa lesin.straight face dar acum e mai bine.

| Nicolelenaa a răspuns:

Buna! happy

Eu am 14 ani. Mi-a venit zilele trecute. Pe 20.
Cu o seara inainte am avut niste dureri abdominale cumplite.
A doua zi de dimineata m-am trezit sa ma duc la WC.
Cand ma sterg vad pe hartie o pata de sange.
Uite exact cuvintele pe care le-am spus cand am vazut: Bagamias craci asta imi mai trebuia acum. rolling on the floor
A fost amuzant. Am inceput sa rad. happy Inca am dureri abdominale insuportabile.
Acum cand scriu raspunsul stau cu sticla de apa fierbinte pe burta. laughing

Pa, pa! happy

| Adinutzzaa a răspuns:

Pai mie mi-a venit pe 21 mai, luna trecuta! De dimineata ma durea burta si ma luase cu calduri. M am dus la baie, dar nu m am uitat sa vad! Nici nu mi-a trecut prin cap! Am fost la scoala, nu m am uitat. Cand am ajuns acasa, m-am dus la baie si din greseala m am uitatvpe chilor! Am vazut ceva maro! M am speriat si am chemat-o pe mama! Ea a spus ca mi- a venit! Asta este tot!

| RainbowDash a răspuns:

Cu o zi inainte aveam niste dureri abdominale GROAZNICE!
Nu eram pregatita te loc!
A doua zi am vazut pe slip o pata rosu inchis
Am chemat-o pe mama si i-am zis
S-a nimerit ca fix atunci nu erau absorbante in casa laughing (nici mama nu avea, nici matusa) laughing
Mama a
mers repede si mi-a cumparat. Dar acum totul e mai bine laughing

| Dianaaa_3492 a răspuns:

Pai pe mine m-a prins intr-o ipostaza in care eream foarte pregatitaa.Cu o zii inainte am citit o revista despre Menstruatie si in seara acea am obervat o paticica foarte mica pe lenjeria intima de fapt purtam un proteslip happy ma. si am incercat sa vad cum imi este cu un absorbant si a 2 zi de dimineata. Surpriza pot sa zis ca mi-au dat lacrimilee Dar a inceput sa ma doaraa burticaa. Asta e ceva normal. Fundita?