| anonim_4396 a întrebat:

Hey fetelor voi va masturbati? si daca da, de ce o faceti?

9 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Sincer,nu!

| TreiSurori a răspuns:

Vrei sa stii un secret?
Barbatii sunt oameni? DA
Femeile sunt oameni? DA
Amandoua sexele se masturbeaza.
Parerea mea, barbatii o fac des (par obsedati sexuali) pentru ca pentru ei placerea dureaza putin sau foarte putin.
Femeile rezista oricat si oriunde si oricum le atingi tot simt placere indeajuns pentru o "partida" buna. Intelegi?

De ce o facem? Pai unele nu au relatii sexuale cu barbati reali si isi provoaca singure placere
Altele o fac pentru ca sunt nemultumite e barbatii lor
Iar restul o fac pentru ca e pur si simplu placere.

happy

| cristiantpu a răspuns (pentru TreiSurori):

Tu te masturbezi? Cât de des?

| TreiSurori a răspuns (pentru cristiantpu):

Cand ma apuca

| cristiantpu a răspuns (pentru TreiSurori):

Nu mi-ai răspuns.

Răspuns utilizator avertizat
| CrazyKiss a răspuns:

laughingDa,vb in numele meu.O fac pentru ca uneori e mai ok sa iti provoci singura placere, mai ales daca nu ai o relatie, decat sa dai de unul care nu stie ce face.Bun, asta nu inseamna ca nu e mai bine in doi, dar cateodata e nevoie doar de tine si o imaginatie bogata, si totul e genial tongue.

| alcaponemafia a răspuns:

Aiurea mergi pe strada primul baiat/barbat care ti se pare mai dragut oprestel si intreaba-l daca vrea sa fac sex si iti garantez ca va zice dawinking

| DanaE19 a răspuns:

A te masturba e ceva normal, ceva ce ni se pare ciudat unora dintre noi, dar e perfect normal. Astfel ne cunoastem mai bine propriul corp, facem cunostinta cu placeri noi..ideea de masturbare e de mult timp in conceptia omului, tocmai de aceea nici nu e considerata a fi un pacat. Dupa parerea mea e chiar ok sa te masturbezi, daca nu o faci intr-un mod agresiv laughing, confera multa placere, mai ales cand esti singura.