| IuliaWosster a întrebat:

Hey guys happy

Incerc sa povestesc pe scurt. Am fost impreuna foarte fericiti (din punctul meu de vedere.) ne-am certat rau, nu am mai vb cu lunile. Si incepusem sa ma obisnuiesc cu gandul ca el nu mai este al meu. Chiar daca decizia o luasem eu sa ne despartim. ( Poate am facut-o fiindca vroiam sa vad daca ma lasa sa plec sau lupta sa imi arate ca ma iubeste. whatever.) Acum cateva saptamani imi trimite o cerere de prietenie pe facebook!? Am fost ceva de genu . " :O love struck " .l-am intreba "de ce?" si nu mi-a raspuns .Acum ce sa fac este din cand in cand on si posteaza melodiile noastre dar de vorbit nu vorbeste cu mine. sad Mereu a fost un tip foarte ciudat. Si cea ce mi se pare nedrept. incepusem sa il uit si asa din senin o scanteie a aprins focul in inima mea. sad

Voi ce ati face in locul meu sad ?

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Tu crezi ca automat daca te-a bagat la prieteni, inseamna ca vrea sa se impace cu tine? Daca voia, putea sa vorbeasca, sau macar sa-ti raspund. Poate nu ar fi fost in stare sa iti spuna daca vrea sa se impace cu tine, dar macar un "buna" era in stare sa spuna, nu? Daca doreste ceva, ar trebui sa-l lasi pe el sa-ti spuna. happy

| inger02 a răspuns:

Pai incearca sa vb cu el. poate prin semnele astea care ti le da vrea sa iti spuna ceva. suna-l. discuta cu el. mai dativa o sansa. daca tot mai ti la el dai o sansa. orcine merita o a 2 sansa. succes. eu zic sa faci ce iti dicteaza inima!

| IuliaWosster explică:

Stiu! si stiu ca aveti toti dreptate, este un badaran. am vorbit si cu prieteni mei si eu au spus sa nu fac nimic, sa astept el trebuie sa faca ceva. sad dar stiti sentimetul ala care te mananca pe dinauntru si iti ia tot cheful. si singuru lucru care te face din nou happy este sa vezi ca EL te baga in seama, si nu vreau sa fiu cainele lui sau o proasta care se tine dupa el. dar uneori nu e asa usor sa faci cea ce gandesti.

| SarahMaria a răspuns:

Eu zic sa mai astepti putin sa vezi cum reactioneaza el daca se baga in seama cu tine, sa vorbiti mai mult, sa vezi care sunt intentiile lui! Dupa sa te apuci sa cantaresti toate lucrurile si sa vezi, sa te decizi daca mai merita o noua sansa! uneori e bine sa mai acorzi o a doua sansa, uneori nu mai este acelasi lucru. ca inainte! Dar asta depinde foarte mult de felul vostru de a fi, cum va evolua si a2a oara daca va fi sa fie! Asteapta sa vezi care sunt intentii lui, nu te grabii!