| litllecrazydreams123456789 a întrebat:

Hey imi place foarte mult de un baiat, ne cunoastem de 1 an dar nu suntem foarte foarte apropiati adica suntem prieteni dar eu m-am indragostit de el de aceste sarbatori si nu stiu cum sa ii spun. Imi e foarte rusine sa ii spun ce simt pentru el. Cred ca el si-a dat seama ca il plac, dar si el e o fire mai rusinoasa Spuneti-mi va rog si mie cum sa fac. A da inca ceva, suntem la distanta de 30 km nu ne vedem foarte des, dar ne vede. Va rog AJUTATI_MA dau funda :*

Răspuns Câştigător
| SecretLady91523 a răspuns:

Fi sincera cu el... spune-i in fata tot ce simti. Chiar daca o sa iti raspunda la fel sau nu, macar nu o sa ai regrete. Si o sa fie ok. Ai grija:*

6 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Cand te intalnesti cu el, spune-i vere in fata, te plac! tu ma placi? sau cv de genul
asta
Daca nu o faci vei regreta
baftă!

| Against a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui din prima ce simti,daca iti este greu. Cauta diverse motive sa vorbesti cu el, spune-i sa te ajute in unele situatii, si asa veti vorbi din ce in ce mai des, iar cand o sa va intelegeti cat de cat, ii poti spune ce simti.

| Molecula a răspuns:

As fi vrut si eu sa iti dau un sfat dar du mai are loc dupa ce a scris "maximumxcaractere". Citeste cu atentie ce a scris si gandeste-te bine ca asta trebuie sa faci. Lasa timiditatea pentru cateva secunde si spune-i!

| maximumxcaractere a răspuns:

Pentru a spune cuiva ce simti, e uneori cam greu. Stiu cum te simti dar in situatii de astea (mai ales daca este si el o fire mai rusinoasa) spune-i tu clar, direct : 'Stii...te plac.'. Din asta va intelege ce vrea el, sau ce trebuie sa inteleaga; ca-l placi. Fii tu cea care face primul pas, nu conteaza ca esti fata, daca e ceva la mijloc intre voi 2 chiar nu conteaza. Nu conteaza la fel cum nu conteaza cine saruta primul, tot la sarut se ajunge, nu? Spune-i ori printr-un mesaj, ori daca esti mai curajoasa (si te felicit pentru asta) spune-i in fata.

Mult succes si daca se leaga ceva, felicitari!

| litllecrazydreams123456789 explică (pentru maximumxcaractere):

Mersi mult! Sfatul tau m`a cam incurajat. O sa vorbesc cu el de indata. Mersi :*